Perez ‘dridh’ botën e futbollit me këto dy transferime

0
114

Real Madrid po përgatitet për dy transferime të mëdha gjatë verës. Sipas ‘AS’, Real Madrid janë të gatshëm të ndërhynë në treg gjatë afatit kalimtar të verës, për të kaluar dhimbjet e këtij sezoni zhgënjyes.

Presidenti Florentino Perez, po synon transferimin e Eden Hazard të Chelsea dhe Paul Pogba të Manchester United.

Me një kalim të mundshëm te Real Madrid, Hazard dhe Pogba do të ishin transferimet më të mëdha të kësaj vere.

Hazard dhe Pogba në deklaratat e bëra të fundit kanë pranuar se do të dëshironin që një ditë të vishnin fanellën e Real Madrid.

SHARE