Grabitja në Rinas, zbulohet një “provë” tjetër për policinë

0
144

Prova e fundit e sekuestruar nga policia është një dorashkë.

Ajo është hedhur nga autorëtnë ferrat pranë tuneleve ku u gjet makina e dytë.

Prova është sekuestruar sot, rreth 3 ditë pas ngjarjes.

Por ekspertë të policisë janë rikthyer në vend edhe për gjetjen e provave të tjera që mund të ndihmojnë hetimet dhe zbulimin e autorëve të grabitjes së 10 milionë eurove të bankave shqiptare që do të udhëtonin drejt Austrisë me një avion ku ndodheshin edhe 160 pasagjerë.

SHARE