Ndalohet në Elbasan një person i dyshuar si i përfshirë në grabitjen e Rinasit

0
145

Ndalohet në Elbasan njëri nga personat e përfshirë në grabitjen e Rinasit.

Mediat bejne me dije se eshte arrestuar nga policia nje nga grabitesit e Rinasit, ne qytetin e Elbasanit.

Per momentin nuk behen te ditura informacjone te tjera mbi emrin apo a jane gjetur apo jo para, por Report tv raporton se nje person me inicialet M.H, eshte ndaluar nga policia.

M.H dyshohet si i perfshire ne grabitjen e rinasit dhe eshte nje ish polic.

Informacionet e para janë kontradiktore dhe ende nuk dihet se cili ka qenë roli i tij në super grabitjen e datës 9 prill në mes të ditës në aeroportin ndërkombëtar. Pas ndalimit ai pritet që të merret në pyetje për të hedhur më shumë dritë mbi grupin kriminal dhe ngjarjen e rëndë.

Pas ngjarjes u ekzekutua gjatë shkëmbimit të zjarrit me policinë Admir Murataj që cilësohet si organizatori. Policia e Shtetit ende nuk ka asnjë deklaratë në lidhje me ndalimin e ish-policit në Elbasan.

 

 

 

SHARE