Ekzelumutohet me aran më futbollisti i njohur shqiptar

0
142

Kelvin Jushi, ish-futbollist i Kategorisë Superiore dhe Kategorisë së Parë, i aktivizuar ndër të tjera edhe me skuadrën e Laçit, ka mbetur i vrarë nga një shkëmbim zjarri.
30-vjeçari ndërroi jetë, teksa transportohej për në spital, ndërsa të plagosur kanë mbetur edhe dy persona të tjerë, edhe ata familjarë të viktimës.

Sikurse citohet në profilin e tij në faqen zyrtare të FSHF, gjatë karrierës së tij, Kelvin Jushi është aktivizuar me skuadrat e Laçit, Kastriotit dhe Mamurrasit gjatë periudhës 2009-2014.
Bashkë me Kelvin Jushin ndërroi jetë edhe kushëriri i tij Mikel Jushi 35-vjeç. 35-vjeçari ishte pronari i një lokali

 

SHARE