Sot zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve

0
48

Sytë e botës së futbollit sot (e shtunë) janë nga Madridi.

Në ‘Wanda Metropolitano’ të Atletico Madrid, zhvillohet finalja e Ligës së Kampionëve për sezonin 2018/2019.

Janë dy skuadrat angleze, Tottenham Hotspur dhe Liverpool që do të kërkojnë lavdinë evropiane, pas një sezoni emocionues që kanë dhuruar në Evropë.

Ndeshja mes Tottenhham dhe Liverpool fillon nga ora 21:00.

Skuadra e Mauricio Pochettinos është në kërkim të titullit të parë në Ligën e Kampionëve, ndërsa Liverpool kanë përvojë më të madhe në këtë garë, ku deri më tash e kanë fituar pesë herë.

SHARE