Çaji i zi lufton diabetin

0
78

Konsumimi i sasive të mëdha të sheqerit, sidomos nga pijet e ëmbla, tregon se janë rritur vlerat e sheqerit në gjak dhe rrezikun e prekjes me diabet të tipit 2.

Kështu ju duhet të përdorni çaj të zi pasi ndihmon në rritjen e insulinës në trupin tuaj.

Sipas heathline, ju me anë të çajit të zi do të menaxhoni sheqerin në gjak.

SHARE