E dashura e denoncon partnerin

0
110

Një 22-vjeçar nga Belgjika është shoqëruar nga policia e Gjirokastrës pas denoncimit të një shtetaseje belge, minorene, dhe akuzave të saj për përdhunim.

Burime policore thanë se sipas dëshmisë së vajzën në polici, të rinjtë ‘boyscout’ kanë kaluar një natë të shfrenuar mes alkoolit dhe festimeve në gjirin e Gjipesë, pas së cilës vajza akuzoi sot 22-vjeçarin R.Symakani për përdhunim.

Sipas vajzës, R.Symakani ka abuzuar me të seksualisht, edhe pse ajo pretendon se kanë qenë “të dashur”.

Policia e Gjirokastrës po kryen hetimet për verifikimin e akuzave, ndërsa i riu belg po merret në pyetje.

SHARE