Neymar Është Më i Shtrenjti Në Botë

0
203

Neymar ka kaluar nga Barcelona te PSG për një shumë prej 222 milionë eurove.

Lojtari më i paguar në botë është Carlos Tevez që paguhet 38 milionë euro në vit, ndërsa pas tij është Neymar me 30 milionë euro.

I treti është Lavezzi që paguhet me 26.5 milionë euro.

Oscar është i katërti me 25 milionë, aq sa merr edhe Lionel Messi.

Rondaldo është i gjashti, ndërsa dhjetëshen e mbyll Gareth Bale, shulk, Gervinho dhe Witsel.

SHARE