Sulm Me Armë Në Las Vegas, 2 Të Vrarë, 24 Të Plagosur

0
209

Të paktën një person i armatosur raportohet se ka hapur zjarr në një festival muzikor në Las Vegas. Ngjarja ndodhi rreth orës 22:30 (05:30 GMT) dhe ka njoftime për te pakten 2 viktima dhe 24 te plagosur.

Policia ka këshilluar njerëzit që të shmangin zonën. Një zëdhënës i spitalit tha për mediat amerikane se së paku 20 vetë po trajtoheshin për plagë me armë zjarri.

Video në mediat sociale tregojnë qindra njerëz që ikin nga skena nderkohe qe ne sfond degjohen te shtenat.

Në vend ka prani të shtuar të forcave të policisë dhe është vendosur shiriti i sigurisë.

SHARE