Arrestohen 5 shqiptarë në Greqi me çantat mbushur me kanabis

0
212

Pesë shqiptarë janë arrestuar në Greqi me 96 kg kanabis. Në një fshat, Lakka në Thesproti, policia greke ka arrestuar 5 shqiptarë të moshave 31, 50, 26, 31 dhe 26 vjeç për import droge me qëllimin trafikimin e tyre në mënyrë ilegale në Greqi.

Ata kishin pako që peshonin nga 96 deri në 432 gr. Bashkë me drogën u sekuestruan dhe 5 telefonë celularë.

Të arrestuarit do të dërgohen në Prokurorinë e Thesprotusë ndërkohë që hetimet kanë nisur bnga Separtamenti i Drogës në Igumenicë.

SHARE