Arrestohet në Gostivar një i dyshuar nën akuzën për “prodhim dhe lëshim i paautorizuar i drogave narkotike”

0
216

Mbrëmë, rreth orës 1 pas mesnatës, zyrtarë policor të Sektorit për Punë të Brendshme në Tetovë-Stacioni Policor në Gostivar kanë privuan nga liria 42 vjeçarin Z.S. nga fshati Çegran i Gostivarit.
Gjatë privimit që u krye në rrugën “Mara Ugrinova” në Gostivar, u gjetën dhe sekuestuan gjashtë çanta të vogla plastike me materiale pluhuri të panjohur.
Për shkak të dyshimit se ai kishte kryer vepër penale “prodhim dhe lëshim i paautorizuar i drogave narkotike, substancave psikotrope dhe prekursorëve”, Z.S.u mbajt në arrest për procedura të mëtejshme dhe do të përballet me një parashtresë të përshtatshme.

SHARE