Bllokohet nga dëbora, i sëmuri në gjendje të rëndë, transportohet në spital me helikopter

0
215

Një person në gjendje të rëndë shëndetësore është transportuar për në spital me helikopter. I sëmuri ishte bllokuar nga bora në fshatin Vela të Lezhës.

Për shkak të dëborës, ambulanca e kishte të pamundur të transportonte të sëmurin, dhe për këtë arsye u bë ndërhyrja me helikopter.

SHARE