Friday, September 20, 2019

Zelandë e Re, të premten baanda e motoçiklistëve do të bëjë roje në xhami

Pas lajmit se muslimanët në Hamilton të Zelandës së Re frikësohen të shkojnë në xhami për namazin e xhumasë nga shkaku i sulmit terrorist...

I vr.au 50 vetë në xhami për hir të dashurisë? Zbulohet arsyeja e madhe...

T.err.oristi i të.rbuar që vr.a.u të paktën 49 persona në su.lmin ndaj dy xhamive në qytetin e Christchurch në Zelandën e Re, shkroi se...

Mediat greke: Terro.risti i Zelandës vizitoi Greqinë më 2016

Media greke “Kathimerini” ka shkruar rreth terro.ristit në Zelandë të Re, Brenton Harrison Tarrant. Sipas saj, Tarrant, akuzuar për su.lme vde.kjeprurëse masive në dy...

Su.lmi terr.orist në Zelandën e re, rrëfimi i një mbijetuari: shpëtova vetë, por një...

Një nga të mbijetuarit e sulmit terr.orist në Zelandën e Re, Mustafa Boztas, e përshkroi gjithë çfarë ai përjetoi gjatë su.lmit që ndodhi në...

Kryeministrja e Zelandës së Re me lot përqafon familjarët e viiktiimave që vd.iqën në...

Jacinda Andern, kryeministrja e Zelandë së Re, është lutur në xhami bashkë me familjarët e vikt.imave që vd.iqën të premten nga su.lmi ter.rorist. Me shami...

I mbijetuari i masa.krës: Kam shumë dhimbje, ju lutem lutuni për mua dhe vajzën...

Një burrë i pla.go.sur në sul.min terr.orist të Zelandës së Re ka postuar një video prekëse në mediat sociale, ku ju kërkon njerëzve që...

Skenë e turpshme: Tentoi të vidhte ari, dyert e argjendarisë e bllokojnë brenda

Suphachai Panthong ka tentuar të vidhte një zinxhir ari, në vlerë të 500 dollarëve, por dyert e argjendarisë që ndodhet në Choburi të Tajlandës,...

Vd.iq heroi i cili tentoi të ndalojë terr.oristin që vr.au 49 myslimanë të premten...

Naim Rashid, burri i cili u mundua ti heq ar.mën nga duart terr.oristit Brenton Tarant (28) gjatë kohës së mas.akrës në xhami në Zelandën...

Rrëfimet e të mbijetuarve: Iu luta Zotit që vr.asësit t’i harxhoheshin plu.mbat

Përderisa informatat për sul.min terr.orist në xhamitë e Zelandës së Re po vazhdojnë të raportohen, të mbijetuarit kanë treguar detaje të tmerrshme. Sul.mi filloi kur...

Honda tërheq 1.2 milionë automjete nga qarkullimi

Një lloj i inflatorit të airbegut Takata, për të cilin mendohej se është i sigurtë është vënë në shënjestër të kritikave nga shkaku se...

Lajmet e Fundit!

Shembet platforma, gjysma e korit rrëzohen derisa këndonin (Video)

Në një universitet të Kinës, gjysma e pjesëtarëve të korit janë rrëzuar për toke, pas shembjes së platformës. Ata ishin duke bërë prova, mbi një...

Ligji për gjuhët në Maqedoni përsëri në Kuvend

Kuvendi i Maqedonisë sot duhet të fillojë me diskutimin për Ligjin për gjuhët, e treta herë me radhë, pas leximit të parë dhe votimin...

Pse një mollë para gjumit do të ishte zgjidhja ideale

Të hash diçka para se të flesh mund të të sjellë probleme gjatë natës, sepse ushqimet në orët e vona të rëndojnë stomakun. Nëse kjo...

Goditje e fuqishme ndaj trafikut të drogës, sekuestrohen 25 kg heroinë

Shkatërrohet ‘supermarketi’ i shitjes së heroinës në Komo. Një ditë më parë u tha se ishin 17 kilogramë heroinë, por sot mediat vendase shkruajnë...

Ndërtimi i gazsjellësit është sipas të gjitha standardeve

Ndërmarrja “Resurset Energjetike të Maqedonisë” reagon ndaj komunikatës së iniciativës qytetare “E dua Vodnon” dhe informon se ndërtimi i gazsjellësit është sipas të gjitha...

Më të shikuara!