Sunday, September 22, 2019

Shkëmbim me armë zjarri në Tetovë, tre të plagosur

Tre persona nga Tetova me plagë nga armë zjarri janë transportuar në kompleksin e klinikave „ Nënë Tereza“ në Shkup. Plagët janë marrë pas një...

Ka ndërruar jetë teologu dhe humanisti i madh, Sead Ajruli

Ai nuk u mbijetoi lëndimeve të marra nga një aksident rrugor që ndodhi më 15 gusht në Greqi. Që nga ajo ditë, Ajruli mbahej...

Heroi i përjetshëm nga Kamjani i Tetovës…djali që u mbyt në Vlorë për të...

Mes të gjallëve do të kujtohet si hero që dha jetën duke tentuar të shpëtojë dy vajza, edhe pse nuk mundi ta bëjë dot,...

Gostivarasi mashtrohet nga dy persona të panjohur

Dy persona të panjohur dje e kanë mashtruar Gj.K. (60) nga Gostivari dhe i kanë marrë 12.000 denarë dhe 50 euro. Njëri prej tyre i...

Jankullovska me lot në sy: Kam të drejtë të kujdesem për foshnjën time

Ish ministrja për Punë të Brendshme Gordana Jankullovska në fjalët përfundimtare për rastin “Tanku”, tha se tek një pjesë e gjykatësve ekziston anshmëri që...

Lajm i Fundit: LSDM vendos: Shkojmë zgjedhje të parakohshme parlamentare

Kryesia Qendrore e LSDM në mbledhjen e mbajtur deri vonë ka theksuar se duhet të respektohet vullneti i qytetarëve mbi 90 përqind nga mbi...

Përqindja e vogël e votuesve në referendum rriten gjasat për amnistimin e Gruevskit

A do të arrijë kryeministri Zaev t’i bind deputetët e opozitës të votojnë për Marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Greqisë në Kuvend? Dilemat janë shtuar...

Tetovë: Policia vihet në kërkim pas denoncimit për zhdukjen e tre personave

Dje rreth orës 12:50 në Sektorin për Punë të Brendshme në Tetovë personi N.T (47) nga fshati Kamjan, ka denoncuar se që nga tetori...

Zaev: Nuk planifikoj të jap dorëheqje – referendumi i suksesshëm, mbi 90 për qind...

Shkup, 1 tetor 2018 (MIA) – Kryeministri Zoran Zaev nuk planifikon të japë dorëheqje nga funksioni, pasi referendumin e vlerësoi si të suksesshëm, në...

I jepet lamtumira e fundit Servet Abdiut

Në varrezat e fshatit Xhepçisht me nderime fetare sot është bërë varrimi i 16-vjeçarit Servet Abdiut nga fshati Xhepçisht i cili dy javë më...

Lajmet e Fundit!

Këshillat e vetme që ju duhen për të krijuar një dashuri të shëndetshme dhe...

Eric Berneka thënë, “Dashuria është psikoterapi e natyrës”. Nuk ka katalizator më të madh për shërimin se dashuria. Pavarësisht nëse jeni në një marrëdhënie 50-ditore...

Dy ministra të BDI-së largohen nga Qeveria, ja emrat dhe fotografitë e atyre që...

Ministri i Drejtësisë, Bilent Saliji dhe një ministër tjetër i kabinetit qeveritar pritet të ndërrohen dhe se në vend të tyre të vijnë emra...

BESA përfundimisht në qeverinë e Maqedonisë

Hyrja e BESËS e udhëhequr nga Afrim Gashi në qeverinë reformatore të Zaevit tash më është punë e kryer, gjersa brenda kësaj jave priten...

Erdogan në Athinë për “paqe”, por avionët e tij bëjnë diçka të pabesueshme

Dy avionë turq “Electronic Warfare” (EW) CN-235 kanë dhunuar 24 herë hapësirën ajrore greke dhe dy herë në detin Egje, zonën verilindore, qendrore dhe...

“Jetimët” e Marrëveshjes së Ohrit

Një numër i madh i shqiptarëve dhjetë vite pas konfliktit të vitit 2001 mbeti jashtë kornizave të asaj që quhet Marrëveshja e Ohrit. Janë...

Më të shikuara!