Sunday, September 22, 2019

Tetovë, shoferi me ‘BMW X6’ shkel 17 vjeçaren dhe ik nga vendi ngjarjes

Në bulevardin “Ilinden” në Tetovë, dje pasdite (13 korrik) në ora 17 dhe 40 minuta ka ndodhur një aksident me makinë ku janë të...

MJEKËT, ZJARRFIKËSIT, BANORËT, E LEHTËSUAN TRAGJEDINË (VIDEO)

Aksidenti tragjik i një nate më parë mori jetën e 14 udhëtarëve, kurse tani 29 persona po kurohen në Spitalin “8 shtatori”, 6 persona...

Banorët e Simnicës Të Gostivarit, Të Tmerruar Nga Infektimi Masiv

Banorët e fshatit Simnicë janë të tmerruar pas ngjarjes së rëndë, kur brenda 48 orëve vdiqën babai dhe i biri ndërsa shumë familjarë të...

Persona të panjohur ia marrin veturën 28 vjeçarit nga Bërvenica

Njëzetë e tetë vjeçari B.B. nga fshati Bërvenicë e Tetovës, dje mbërma (13-mars) rreth orës 21.00 ka deno.ncuar se, persona të panjohur ia kanë...

Gostivarasit e “djegin” bastoren, fitojnë 126 mijë euro

Gostivarasit Davor Gjurovski, Aleksandar Janevski, Darko Damjanovski, Dejan Damjanovski dhe Mario Trimçevski e realizuan njërën nga përfitimet më të mëdha të bastit në Maqedoni. Ata...

Denoncohet tetovari për prishje të rendit

Shtatëdhjetë vjeçari M.D. nga fshati Sellcë e Tetovës, dje ( 20-dhjetor) ka denoncuar ,,rezikim me armë të rezkshme,, e cila ka ndodhur rrethë orës...

Në Gostivar deri ora 13, dalja 19,42 % e votuesve

Sipas informatave të KKZ Gostivar, në votim deri në orën 13 kanë dalë 19,42 për qind e votuesve të regjistruar, gjegjësisht 15.458 persona. Në listën...

Të thellohet bashkëpunimi Kosovë-Maqedoni

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, ka realizuar një takim pune me ambasadorin e Kosovës në Shkup, Ylber Hysa, njofton Telegrafi Maqedoni. Në takim është biseduar...

Gruevski në burg si deputet?!

Edhe nëse vuan dënimin me burg, ish kryeministri Nikolla Gruevski ka shumë gjasa që ta ruaj deri në fund mandatin e deputetit. Kjo për...

Zaev dhe Borisov, përkulen para varrit të Goce Dellçevit

Me rastin e Ditës të Republikës – 2 Gushtin, Bordi organizues për manifestimin e festës pranë Qeverisë të Republikës së Maqedonisë, në koordinim me...

Lajmet e Fundit!

Pesë shenjat paralajmëruese të sheqerit në gjak

Niveli i lartë i glukozës në gjak ose ndryshe e njohur si glicemia ndodh kur trupi ynë nuk arrin të përpunojë ashtu si duhet...

Peshkatari shpëton foshnjen në det: Mendova se ishte kukull (FOTO)

Një foshnjë 18 muajshë është shpëtuar krejt rastësisht nga një peshkatar. Ngjarja ndodhi në Zelandën e Re, në Plazhin Matata teksa Gus Hutt po...

Erdhi koha ta njohim gruan që e bëri baba për herë të parë Noizyn

Emri i reperit Noizy është pothuajse gjithmonë prezent në media. Qoftë për suksese në muzikë, sherre, apo edhe lidhje me femra seksi. Të gjithë e dinë...

Mënyrat më të mira natyrale për të përballuar shtatzëninë gjatë verës

Duket se kjo verë do të jetë vërtet e nxehtë, dhe kjo ndihet më shumë nëse gruaja është shtatzënë. Duke qenë kështu ekspertët këshillojnë nënat...

Filloi Afati i Dytë i Regjistrit Në Universitetin e Tetovës

Në Universitetin e Tetovës filloi sot afati i dytë i regjistrimit të studentëve të rinj për vitin akademik 2017/2018. Procesi i regjistrimit do të...

Më të shikuara!