Tuesday, September 17, 2019

Kur do të përfundojë vendosja e filtrave në ”Jugohrom”

“Shpresoj se brenda një afati të arsyeshëm, maksimalisht për 8 muaj, i gjithë sistemi filtrues do të jetë gati për punëtorinë numër 2 që...

Qeveria maqedonase debaton për integrimin në BE dhe NATO

Qeveria e Republikës së Maqedonisë ka filluar seancën tematike kushtuar konfirmimit të drejtimit të prioriteteve urgjente reformuese. Pas seancës tematike, me fillim në orën 13:00...

Lajmet e Fundit!

MPB: Nuk janë të vërteta lajmet për rrëmbimin e personave

Ditëve të fundit nëpër rrjetet sociale po qarkullojnë postime për persona të zhdukur të cilat kanë ngjallur panik tek qytetarët. Në disa raste këto postime...

Soni Malaj si vera, sa më e vjetër aq më e mirë

Soni Malaj vazhdon të mbetet në top formë. Këngëtarja shqiptare, shpesh ka treguar që një vëmendje të madhe i kushton dukjes së saj. Dhe kjo...

Ka shqiptarë që i thonë New York Times-it se më mirë jetonim në Serbi...

Gazeta New York Times ka publikuar një artikull të gjatë të Andrew Testa, i cili ka ilustruar me fotografitë e tij tmerrin që kanë...

1100 euro gjobë dhe 5 vite ndalesë hyrje në Maqedoni për arbëreshin që shpalosi...

Gjergj Prekoçaj, njëri nga udhëheqësit e grupit të Arbëreshëve që shpalosi flamurin në Kalanë e Ohrit është dënuar me 1100 euro dënim nga Gjykata...

Bie në kontakt më energjinë elektrike, vdes 28 vjeçari

Bie në kontakt me energjine elektrike, humb jeten e riu. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në rrugen Teodor Keko në Tiarnë. 28-vjecari me inicialet E....

Më të shikuara!