Sunday, September 22, 2019

Nepotizmi, më shumë familjarë të punësuar në funksione shtetërore ka Hazbi Lika?

Më shumë familjarë të punësuar të ministrave të qeverisë në institucionet shtetërore në Komisionin e Antikorrupsionit ka paraqitur Hazbi Lika, shkruan Makfax, transmeton Portalb.mk. Ai...

Shënohet edhe viktima e 16 e aksidentit tragjik nga 13 shkurti në Llaskarcë

Shënohet edhe viktima e 16 e aksidentit tragjik të 13 shkurtit në Llaskarcë. Bëhet fjalë për vajzën 19 vjeçare e cila ishte në gjendje...

Ndalohet ndërtimi i minaresë së xhamisë së Ali Pashës në Ohër

Drejtoria për mbrojtjen e trashëgimisë kulturore ka stopuar ndërtimin e minaresë së xhamisë së Ali Pashës në qendër të Ohrit. Inspektorët e kësaj drejtorie në...

Do të mbahet protestë për lirimin e Feta Alimit

“Liri për Feta Alimin” është motoja e protestës të thirrur për të premten në Shkup. Organizatorët theksuan se protesta do të fillojë nga Sheshi...

Mërgimtarët e mbajnë Maqedoninë në këmbë

Një e katërta e popullatës së Maqedonisë jetojnë jashtë saj. Sipas analizës së Qendrës “Per Vju” të bazuar në statistikën e Kombeve të Bashkuara...

Kapet 1 kg he.roin në linjën e autobusit Strugë-Bern

Dogana në bashkëpunim me Ministrinë e Brendshme ndaluan kontra.bandimin e rreth një kilogramëve he.roinë. “Më 13 mars 2019, rreth orës 13:30, në vendkalimin kufitar Tabanovc...

Prej sot fluturime të lira me nga Shkupi me Wizzair, ja në cilët drejtime...

Nga Aeroporti Ndërkombëtar i Shkupit nga sot fillojnë fluturime të tjera të lira për në qytetet e Gjermanisë, Bremen dhe Baden – Baden, të...

Lajmi Fundit: Arre.stohet Stevço Jakimovski

Policia me urdhrin e prokurorit publik sot në mëngjes e ka arr.estuar ish-kryetarin e Komunës së Karposhit, Stevço Pendarovski, si pjesë e hetimit të...

VMRO kërkon që të ndërrohet kryeprokurori Joveski

VMRO-DPMNE ka pyetur publikisht sot se deri ku kanë arritur hetimet për aferën e përgjimeve në Prokurorinë e Përgjithshme, duke kujtuar se vetë kryeprokurori...

Sela sërish regon lidhur me Feta Alimin

Kuvendi Qendror i Aleancës për Shqiptarët sot në Dibër ka mbajtur mbledhje në të cilën është diskutuar për shumë çështje. Mbledhja është zhvilluar pa prani...

Lajmet e Fundit!

Dikur shtynte karrocën në treg, sot është ekspert në gjigantin zviceran

Amir Rushiti është përgjegjës kryesor i bazës së të dhënave në kompaninë industriale zvicerane “Autoneum” ku mbi 80 analistë nga e mbarë bota kanë...

E terrorizonte nusen 18 vjet më të re

Bashkëshortja e tij, me të cilën kishte jo pak por 18 vite diferencë, ishte pajisur me urdhër mbrojtjeje, por kjo nuk e ka penguar...

Tetovë, lagje e studentëve në gjendje të mjerueshme

Papastërtia, vjedhjet dhe pasiguria, vazhdojnë të jenë të pranishme në lagjen e studentëve në Tetovë. Alsat disa herë ka informuar për këtë situatë por...

Mes dhimbjes dëshmitari tregon: “Hyra brena në autobus, 8 persona i nxorra disa të...

Dëshmitari tregon rëfimin e tijë: Ishim rugës nga Shkupi duke shkur për në Negotinë kur pamë se çfar ka ndodhur u ndalëm anash me vllaun...

Profesoresha universitare Vankovska: Çfar tragjedie dhe ironija: Karpallak (FOTO)

E pabesueshme se çfar ka shkruar profesoresha universitare maqedonase Biljana Vankovska, informon portali “tetova1”. Profesoresha maqedonase në mënyrë indirekte ka bërë ndërlidhjen e viktimave nga...

Më të shikuara!