Friday, September 20, 2019

Çmimet e benzinës përsëri në rritje

Benzina do të rritet për 1,5 denarë, gjegjësisht 1 denarë për litër, derisa çmimi i dizelit do të ulet për 0,5 denarë. Këtë vendim...

Udhëtoi nga Shkupi, policia e kapi në Gjermani

Me 3600 cigare në bagazhin e tij, një kosovar ka dashur të kalojë nga dalja e gjelbër që nuk kanë për të deklaruar mallra,...

Pensione për të gjithë të moshuarit, shtesa për fëmijën e tretë jo për të...

LSDM dhe BDI do të takohen të hënën për të finalizuar marrëveshjen rreth reformave sociale. Siç bëhet e ditur, në marrëveshjen e deritanishme partnerët...

Sela për Menduh Thaçin: Për hir të një të kaluare, që i kam thënë...

Gjykata Penale në Shkup ka marr vendim për rastin “Titanik 2 ”, duke dënuar deputetin dhe njëherazi kryetarin e Partisë Demokratike Shqiptare (PDSH), Menduh...

Grubi: BDI-ja nuk heq dorë nga shtesa për fëmijën e tretë (VIDEO)

LSDM dhe BDI do të takohen të hënën për të finalizuar marrëveshjen rreth reformave sociale. Siç bëhet e ditur, në marrëveshjen e deritanishme partnerët...

PSP-ja e Katicës dhe Fatimes për një vit ka harxhuar 3.2 milionë euro

Prokuroria Publike Speciale ka harxhuar 195.3 milionë denarë apo mbi 3,2 milionë euro gjatë vitit 2018. Kjo nënvizohet në raportin vjetor të këtij institucioni. “Realizimi...

Çavkov e dhuron “vilën në Halkidiki” për të shpëtuar

Pas ak.tgjykimit në rastin për ngjarjet e përgj.akshme të 27 prillit në Kuvend, ku ish drejtori i BSP-së, Mitko Çavkov, e ka fituar dën.imin...

Policia e Maqedonisë zbulon he.roin në një autobus në relacionin Gostivar-Bern

Në vendkalimin kufitar “Tabanoc”, gjatë kontrollit të autobusit me targa të Zvicrës, që udhëtonte nga Gostivari në Bern të Zvicrës, te ulëset e pasme,...

Vëllai i Abdulfeta Alimit: Vëllai im s’ka bë asgjë të keqe, ka shpëtuar njeri...

Pas shqiptimit të dën.imit nga Gjykata Penale për dhu.nuesit e rastit “Dhuna në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë më 27-prill 2017”, kanë reaguar familjarët...

Sela: E rëndë sot dita Feta, më mirë kurrë mos i kisha hapur sytë

Sot në Gjykatën Penale u shqiptua dënimi për të akuzuarit për rastin e 27 prillit të cilëve iu shqiptuan gjithsejtë 214 vjet burg. Dënimi...

Lajmet e Fundit!

Sylejman Selimi viziton Isa Mustafën

Lideri i LDK-së, Isa Mustafa ka pasur sot për vizitë në shtëpinë e tij, gjeneralin Sylejman Selimi, përcjell Bota sot. Përmes një postimi në llogarinë...

Drejtori keqpërdor paratë e nxënësve në Strugë

Policia e Strugës në bashkëpunim me Prokurorin publike ka ngritur padi ndaj një 37 vjeçari për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer...

Super talenti nga Tetova që po çmendë zviceranët

Talenti shqiptar 18-vjeçar nga Tetova që është aktivizuar te FC Grasshoppers i Cyrihut, ka bërë një hap të rëndësishëm duke kaluar nga juniorët në...

MPB lanson aplikacionin mobil për patentë shofer

Ministria e Punëve të Brendshme përmes Agjencisë për Regjistrim Civil, e mbështetur nga kompania gjermane “Veridos GmbH-Identity Solutions by Giesecke+Devrienr and Bundesdrukerei”, ka lansuar...

Jetmir Rexhepi feston 25 vjetorin e karierës skenike

Këngëtari i njohur Jetmir Rexhepi feston 25 vjetorin e karierës skenike më 30 nëntor, ku do jetë një festë e vërtetë me të ftuar...

Më të shikuara!