Friday, September 20, 2019

Bjeshkataria si pasion i popullatës së rajonit të Pollogut

Me rastin e iniciativës për themelimin e shoqatës së bjeshkatarëve "Bukuritë e Sharrit" në kuadër të komunës Bogovinë, këshilli inicues më datë 01 -02...

U përpoq, por nuk ia doli…

Një e re është hedhur nga shkëmbinjtë në Antalja të Turqisë pasi ishte grindur me të dashurin. Gjithçka është fotografuar sekondë pas sekonde nga...

Vdes duke shkuar në xhami muezini i Xhamisë së re në Lagjen e Trimave

Sot në orët e hershme të mëngjesit, rrugës për në xhami, ka ndëruar jetë muezini 53 vjeçar i xhamisë së re në Lagjen e...

Tetovarët nisen për në plazhet e Ballkanit me biçikletë

Një grup qytetarësh nga Tetova kanë vazhduar traditën e udhëtimit me biçikleta në zonat bregdetare. Destinacioni i tyre i parë ishte Saranda vitin e...

Tragjedi në Strugë: Mbytet në liqen një person nga fshati Gradec

Një djal i ri i moshës 22 vjec nga fshati Gradeci i Gostivari është mbytur në liqenin e Strugës rreth orës 12:00. Ndihma e...

Zaev të realizojë premtimet e dhëna në Poroj

Para një muaj për vizitë në Poroj pasë vërshimeve qëndroi delegacioni qeveritar i udhëhequr nga Kryeministri Zoran Zaev, ministri i Ekonomisë Kreshnik Bekteshi, ministri i Transportit...

Sot vendoset për Gruevskin dhe bashkëpunëtorët e tij

Këshilli Penal i Gjykatës Themelore pritet që sot të vendos rreth kërkesës së Prokurorisë Speciale për marrjen e masës së paraburgimimit për kreun e...

GJYKATA REFUZON KËRKESËN PËR PARABURGIM PËR MIJALLKOVIN DHE GRUJOVSKIN

Nuk ka paraburgim as për Sasho Mijallkovin e Goran Grujovskin. Këshilli Penal i Gjykatës Themelore Shkup 1, ka refuzuar kërkesat e Prokurorisë Speciale Publike...

AKSIDENT I RËNDË: VDES 37-VJEÇARJA, KA DISA TË LËNDUAR

Sot në në mëngjes në orën 04:05 në rrugën Manastir-Kërçovë 200 metra nga dalja e fshatit Lopaticë drejt Demir Hisarit ka ndodhur aksident mes...

Nimic pa propozim të ri për emrin

Ndërmjetësi i OKB-së Methju Nimic, në vizitën e tij në Shkup nuk sjell asnjë propozim të ri për cështjen e emrit. Ai thotë se...

Lajmet e Fundit!

Tritol varkës në Pogradec, nis hetimi

Lëndë shpërthyes në një varkë në qytetin e Pogradecit çka ka sjellë shpërthimin dhe dëmtimin pothuajse total të varkës. Nga shpërthimi nuk ka dëme...

Hera e dytë pas rikthimit, Dr. Shefqeti në xhaminë që thua e ka grumbulluar...

Hera e dytë pas rikthimit, Dr. Shefqeti në xhaminë që thua e ka grumbulluar gjithë rininë Në vazhdimin e ciklit të tefsirit, në xhaminë e...

Gjendet një qyp me lira në bodrumin e teatrit

Është gjetur një qyp me lira në bodrumin e teatrit “Cressoni” në Como të Italisë. Qypi ishte i mbushur me monedha të vjetra romake. “Ende...

Shqiptari i vrarë në Greqi u ekzekutua nga Agimi i Artë

“Shqiptari i gjetur i pajetë në Korfuz është vrarë nga eksponentë të Agimit të Artë”, është ajo që shkruhet nga mediat greke. Deri më...

Kjo zgjedhje e Nicki Minaj është trendi më i fundit

Kjo zgjedhje e Nicki Minaj është trendi më i fundit i kësaj vereNjihet për natyrën e saj të pazakontë, si në skenë, ashtu dhe...

Më të shikuara!