Friday, September 20, 2019

Musai: Mjer ai që i ka than vehtes shqiptar dhe jeton në Maqedoni?!

Musa Musai Vuajtjet shpirtërore nuk kan të sosur. Për çdo ditë lajme nga më të ndryshmet drakonike po dëgjohen. Dikush ban qef, dikush ban histori,...

Humbja e pritur e LDK-së

LDK-ja pësoi fiasko. Dhe, kjo ishte humbje e pritshme. Por, kjo humbje nuk është fundi i botës për këtë parti, dikur zëmadhe. LDK-ja është...

Gruevski dhe Miajllkov krijuan parti për të shkatërruar Ali Ahmetin, sot përfunduan në burg

Artin Spahiu Ju deshit të shkatërroni vetëm BDI-në! Ju krijuat forca politike, dhe jo pak, gati për çdo vit nga një si fraksione, lëvizje brenda...

Drejtësia si një parim qendror i bashkëjetesës njerëzore

Drejtësia si një parim qendror i bashkëjetesës njerëzore është një parim i dëshirueshëm bazë i organizimit shoqëror (vetëm në at vend ku jetojmë!) Drejtësia është...

Izet Zeqiri: Jo 8 300 denar për fëmijën e tretë, frikë për natalitetin

Akademiku Izet Zeqiri nëpërmjet një postimi në profilin e tij në rrjetin social Facebook ka reaguar ndaj shtesave ër fëmijën e tretë. Postimi i plotë...

Hoxha Fatmir Latifi: Analistat tonë janë rob të dinarit,nuk e kan problem me e...

Hoxha nga Mitrovica, Fatmir Latifaj ka lëshuar një deklaratë interesante Ai duke e parë zhvillimin e madhe që po ka Turqia ka thënë që disa...

Ja origjina e fjalës ‘Shqipëri’ dhe pse bota na quan Albania

Shqiptari i thotë vetes shqiptar, vendit të vet Shqipëri, Shqipni, po populli njihet në botë, sikundër dihet, lashtërisht si Albanais, Albanese etj., dhe vendi...

Pse u dënove, kur ti nuk e shpife kurrë?

Kristo MËRTIRI -Na begenis pak, o miku ynë në metropol! Nuk na thosh kot baba Gaqo Cami në Tepelenë, që e njihte mirë ekonominë e...

BDI do ta zyrtarizon gjuhën shqipe vetëmse kur unë do të bëhem Xhejms Bond...

Ejup Berisha Gjuha shqipe do të bëhet zyrtare në Republikën e Maqedonisë vetëm atëher kur politikanët shqiptar nuk do ti nënshtrohen pazareve politike kur ti...

Pasojat e Laicizmit Te Skajshem

Bashkim Aliu Në kohën tonë, si rezultat i mediumeve dhe rrjeteve sociale në veçanti, është bërë trend ta përdorish termin “ekstremizëm islamik”, ndërkaq ky togfjalësh,...

Lajmet e Fundit!

Të kolmet s’janë seksi?! Këto foto do ju ndryshojnë mendim

Nuk janë të paktë ata që i paragjykojnë femrat e kolme si jo seksi, duke krijuar edhe stereotipe në shoqëri që vetëm femrat elegante...

KJO ËSHTË LUANESHA E CILA PO BËN NAMIN NËPËR DISCOTEKAT SHQIPTARE E QE PO...

Eshte vetem 24 vjece me prejardhje nga shqiperia por e ritur jasht shtetit, Athinulla Qirici e njohur me nofken Luanesha cilesohet si mbreteresh e...

Leonardo DiCaprio i çon ftesë Aurela Hoxhës

E mbani mend takimin e Aurela Hoxhës me Leonardo Di Caprion në Kanë vitin e kaluar? Epo nuk mbaron me kaq. Dyshja mesa duket...

Ish-Banorja e BB Nxeh Rrjetin !

Ajo u bë e njohur pas pjesëmarrjes në edicionin e 7 të Big Brother, por pas daljes nga shtëpia vëmendjen e ka tërhequr me...

Një i mitur shqiptar gjendet pa shenja jete në Rodos

Një 12-vjeçar shqiptar është gjetur i vdekur në Rodos të Greqisë. Ai u transportua me urgjencë në spitalin e qytetit, por mjekët konstatuan se kishte...

Më të shikuara!