Friday, September 20, 2019

Kimete Berishës i shndërrohet urrejtja në dashuri për Ramushin

Analistja aktive në rrjetet sociale, Kimete Berisha ka shkruar një artikull rreth taksës së vendosur nga Qeveria e Kosovës për shtetin e Serbisë dhe...

Kimete Berisha: Mogherini si Carla del Ponte, punon 100% për interesat e Serbisë

Analistja Kimete Berisha përmes një publikimi në rrjetin social “Facebook” ka lavdëruar vendimin e Qeverisë së Kosovës për vendosjen e taksës prej 100 për...

Përzieni çajat, e të kënaqemi”

“Përzieni çajat, e të kënaqemi” Të shfrytëzojm kohën e të kënaqemi, nga se kënaqësit tona zgjatin me ditë, kurse vujtjet dhe hidhërimet me dekada e...

Argatet kalemxhinj!

Bashkim Aliu Argate jane quajtur ata qe kane punuar me meditje ne arat e huaja, gjegjesisht jane huazuar nga pronaret e tokave qe t’i punojne...

Gruevski dhe Miajllkov krijuan parti për të shkatërruar Ali Ahmetin, sot përfunduan në burg

Artin Spahiu Ju deshit të shkatërroni vetëm BDI-në! Ju krijuat forca politike, dhe jo pak, gati për çdo vit nga një si fraksione, lëvizje brenda...

Biri im, mos ma lësho dorën!

hkruan: Marigona Krasniqi Si shumë herë në kohët e fundit, edhe sot mezi u zgjova. Nuk munda t’a rregulloj as shtratin dhe nga dridhja e duarve...

Mbi 200 mijë qytetarë Zaev mundohet t’i bëjë maqedonas, Akademik Zeqiri zbulon skemën

Izet Zeqiri Paralajmërimet se regjistrimi i popullsisë në Maqedoni do të realizohet në vitin 2020, planifikohet të ketë një kombinim metodash, do të shfrytëzohen të...

Kim Mehmeti: Nëse vjedh një bukë shkon në burg, por nëse vjedh 500 mln...

Shkrimtari dhe analisti Kim Mehmeti i ftuar në studion e lajmeve të Ora News ka folur për arratisjen e ish-kryeministrit maqedonas Nikolla Gruevskit. Përballë gazetares...

Disa politikanë mendojnë se burrni është të jesh kriminel

Gjyla Çeliku Burrnia e disa politikanëve në politikë: -Burrni është të vjedhësh -Burrni është të korruptohesh -Burrni është të gënjesh -Burrni është të shantazhosh e kërcënosh -Burrni...

“Platforma shqiptare” paska qenë për shpëtimin e Gruevskit, e jo të shqiptarëve

Gjyla Çeliku “Platforma shqiptare”, ah sa shqiptare ishte, me një pikë kryesore “SHPËTIMI I GRUEVSKIT, JO I SHQIPTARËVE”, pikat tjera ishin sa për sy e...

Lajmet e Fundit!

Takim pune për bashkim mes dy organizatave islame në Zvicër

Mbrëmë, me 8 Shtator, e Diel, me fillim ne ora 19:00, në qytetin e Oltenit ne kantonin e Solothurnit ne Zvicer, u zhvillua takim...

Ekskluzive: Gentiana Roçi firmos me kampionët e Finlandës

Paraqitjet e shkëlqyeshme në dy sezonet e fundit me te skuadra e JyPK futbollistes shqiptare Gentiana Roçi i kanë siguruar transferim te kampioni i...

Kocijançiq: BE po ndjek nga afër marrëveshjen e Prespës

Bashkimi Evropian po monitoron nga afër situatën në vend dhe marrëveshjen e Prespës, pra zbatimin e saj. Këtë e tha zëdhënësja e Komisionit Evropian, Maja...

Nina Agdal Ngre Temperaturat

Nina Agdal ka provokuar fansat e saj në këto ditë me temperatura të larta duke pozuar nudo. Modelja ka postuar fotografinë tërësisht e zhveshur shtrirë...

Në cilat vende agjërimi është më i gjatë?

Agjërimi ndiqet në mënyrë strikte në shumë vende dhe nga shumë njerëz. Myslimanët që jetojnë në pjesën veriore të Evropës apo në Kanada duhet...

Më të shikuara!