Friday, September 20, 2019

Zana Avdiu: Halil Kastrati duhet të kritikohet, të kontrollohet pse jo edhe të dënohet

Zana Avdiu Ata nuk jane te shenjte, ata jane njerez, sikurse te gjithe ne. Ata nuk dine asgje me shume se ne, dhe nuk kane...

Lojtari Blerim Reka, testim i nivelit të budallallëkut shqiptar!

Lebit Murtishi Kush mendon që Zaevi me “koalicionistët” shqipfolës nuk do kujdeseshin t’i krijojnë ,,lojëra dëfrimi” pjesës shqiptare që nuk gënjehet pas karremit të tyre,...

Pse nuk na duan më kosovarët?!

Ben Andoni Ka kaq kundërshti në gjërat që thuhen, kaq mosnjohje dhe më shumë përfolje, saqë çdo gjë që lidhet me Kosovën merret e shndërruar...

Tahiri: Gjasat janë të bie Qeveria, e jo të hiqet taksa

Analisti dhe njohësi i çështjeve politike, Ramush Tahiri, duke folur rreth situatës politike në vend, në një prononcim për Telegrafin, ka thënë se taksa...

Fjalimi emocional i Hashim Thaçit: Ndarja e Kosovës s’mund të ndodhë pa shkelur mbi...

Shkëmbimi i territoreve, kurrë nuk do ndodhë Pa shkelur mbi trupin tim, askush s’mund ta cenojë asnjë milimetër të territorit të Kosovës. Për ndarje të Kosovës...

Nesimi: Pse kandidati “konsensual” të zgjidhet në kongresin e LSDM-së?

Publicisti dhe analisti politik, Robert Nesimi vlerson se termi “President konsensual” është tërësisht fjalë e shpikur. “Për një president të tillë nuk mund të flitet...

Zaevi të shkojë prej shpije..!

Nijazi Muhamedi SE Zaevi është kryeministër kukull ka dhënë shenja shumë herë, po kjo e sotmja që e tha zëvendës hajduti në qeverinë e tij,...

Demë Shehu i Grupit të Kumanovës me mesazh të fortë, Ja çfarë thot për...

Demë Shehu Lepurushi Mickovski në një prononcim për Tv Alsat na paska quajtur frikacakë Grupin e Kumanoves,sepse dy bashkëluftëtarët tanë i janë përgjigjur burrërishtë proovvokimeve...

Pse Adem Demaçi ishte kundër “ Rambujesë “ ?

Shkruan: Fahri XHARRA Që njëzet vjet nuk kam mundur ta kuptoj se pse Adem Demaçi ishte kundër nënshkrimit të dokumenteve të Konferencës së Rambujes. Kam...

Politikani gjerman: Shteti i Kosovës u planifikua në vitet 80-ta, dhe ky ishte qëllimi...

Politikani gjerman Vili Vimer thotë se Kosova si shtet është planifikuar nga fundi i viteve 80 dhe se dedikimi i saj i vetëm është...

Lajmet e Fundit!

Ja çfarë thoshte Vuçiq për NATO-n në vitin 1999, kur ishte ministër i Milosheviq-it

Presidenti aktual i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, gjatë luftës së fundit në Kosovë, disa ditë para se të fillonin bisedimet mes delegacioneve kosovare dhe qeverisë...

Kasami: Mbështetja jonë për “presidentin” nuk do të jetë e pakushtë

Menjëherë pas takimit mes kryeministrit Zoran Zaev dhe kreut të Lëvizjes BESA, Bilall Kasami, ky i fundit ka deklaruar se subjekti i tij nuk...

Ndërron jetë futbollisti që u plagos mbrëmë në Shkup

Ka ndërruar jetë futbollisti që u qëllua me breshëri plumbash mbrëmjen e djeshme në lagjen Aerodrom në Shkup. Bëhet fjalë për Martin Janushev, i...

Ornela Bregu shfaqet në super formë si pjesë e një nisme të veçantë

Prej disa vitesh Ornela Bregu ka hequr dorë nga moderimi në televizion dhe nuk është më e pranishme as në Shqipëri. Ajo po bën kohë...

Sulmohet një i punësuar në shkollën e fshatit Kapazhdoll

Dyzetë e katër vjeçari E.A. nga fshati Kapazhdoll, dje (11-shkurt) rrethë orës 13.00, ka denoncuar se në vendin e punës gjegjësishtë në zyrën e...

Më të shikuara!