Category: Rajoni

Pritet marrëveshja mes LVV-së dhe LDK-së
Lajme, Rajoni

Pritet marrëveshja mes LVV-së dhe LDK-së

October 15, 2019

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, tashmë kanë bërë një marrëveshje në parim, për t’i hapur mundësi bashkëpunimit për formimin e qeverisë së re. ... Lexo më shumë

Zbardhet qëndrimi i Hollandës për negociatat në BE
Lajme, Rajoni

Zbardhet qëndrimi i Hollandës për negociatat në BE

October 15, 2019

Ministrat e jashtëm të Bashkimit Evropian diskutojnë sot për zgjerimin. Holanda i përmbahet qëndrimit të saj, se Shqipëria nuk është gati për hapjen e negociatave ... Lexo më shumë

MLLEFI I SOVRANIT DHE EFEKTI DOMINO
Lajme, Opinione

MLLEFI I SOVRANIT DHE EFEKTI DOMINO

October 15, 2019

Bashkim Aliu Zgjedhjet e 6 Tetorit në Republikën e Kosovës u ndoqën me ineteres nga shumë palë, edhe atë jo vetëm nga qytetarët e Republikës ... Lexo më shumë

LETRA E NËNAVE DHE BIJAVE MINISTRE, DËMTON FAMILJEN SI VLERË
Lajme, Opinione

LETRA E NËNAVE DHE BIJAVE MINISTRE, DËMTON FAMILJEN SI VLERË

October 15, 2019

Burrat nën hije, lozin, kuvendojnë, pika që s’u bie, se nga gratë rrojnë! (A.Z. Çajupi) Bashkim Aliu Tetë zonja ministre të qeverisë majtiste të Shqipërisë, ... Lexo më shumë