Tuesday, September 17, 2019

Ja vizitori special i sheshit “Skënderbej”

Vetëm një ditë pas hapjes për këmbësorët, sheshi “Skënderbej” ka pasur edhe një vizitor special. Ambasadori amerikan bashkë me djalin e tij kanë shëtitur në...

Në 20 Qershor hapet segmenti i parë i Bulevardit të Ri

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i shoqëruar nga deputeti i PS, Ervin Bushati dhe kandidatja Ogerta Manastirliu, inspektuan përgatitjet e fundit për...

“U qëlluan me leva hekuri”, gra e burra në spital pas sherrit në Laprakë

Një sherr i çastit mes dy personave që po udhëtonin në automjete të ndryshme ka përfunduar në dhunë të ashpër mes tyre. Ata kanë...

Lajmet e Fundit!

‘Xhakarta’ pozon nga Franca me minifund, tregon këmbët e bukura

Ajo tashmë njihet si një prej aktoreve më joshëse në vend. Dhe tani aktorja shqiptare nga Kosova, Arta Elezaj ka publikuar një fotografi nga Versailles...

Vuani nga diabeti? Ja çfarë frutash duhet të konsumoni

Për më tepër, jo të gjitha frutat kanë të njëjtën përmbajtje në sheqer: disa kanë më shumë sheqer, disa të tjerë kanë më shumë...

Nusja e Milot Llalloshit ia kalon të gjithave femrave të estradës

Milot Llalloshi është këngëtari i cili ka një zë të veçantë e që pëlqehet shumë muzika që ai bënë Llalloshi para disa viteve u...

Plas sherri mes Greqisë dhe Gjermanisë

Ministria e Jashtme e Greqisë i ka bërë thirrje sekretarit shtetërorë të Ministrisë së Jashtme gjermane, Michael Roth, “që të përmbahet nga leksionet për...

Maqedonia dhe Greqia, 27 vjet përplasje për një emër

Gjithçka filloi në vitin 1991, me shpalljen e pavarësisë së Maqedonisë. Ish-Republika Jugosllave e quajti veten Republika e Maqedonisë dhe zgjodhi një flamur, që...

Më të shikuara!