Sunday, September 22, 2019

Ajola Xoxa mbulohet me shami: Me Zotin gjithmonë në zemër (Foto)

Ajola Xoxa, gruaja e kryebashkiakut Veliaj është mbuluar me shami. Ajo ka publikuar një foto në rrjetet sociale ku shihet e veshur me një fustan...

UBISHZ dhe BISHZ: Urimi i përbashkët i Fitër Bajramit

Në emrin e All-llahut, Mëshiruesit, Mëshirëplotit Unioni i Bashkësive Islame Shqiptarë në Zvicër (UBISHZ) dhe Bashkësia Islame Shqiptare në Zvicër (BISHZ) njoftojnë komunitetin musliman shqiptarë që...

Profesori shqiptar ofendon rëndë Shaqirin: Zoti nuk i do injorantët kur flasin arabisht, blej...

Profesori shqiptar në Paris, Nezir Kraki pasi ekipi ku luan edhe futbollisti kosovar, Xherdan Shaqiri fitoi Ligën e Kampionëve, e ka kritikuar këtë të...

Hoxha Halil Kastrati faleminderon Hfz Ramadan Azirin imamin e fshatit Gërçec që pajtuan 2...

Qofshi faqebardhe te dy palet Falenderimi i takon Zotit per kete pajtese pas 15 viteve Me te vertete u ndjeva shume i gezuar dhe shume i...

Nëna e vetme me 7 jetimë, jetojnë si në mesjetë. Ushqehen me hithra të...

“Shqiptarët për shqiptarët” udhëtuan në fshatin Kamiçan të Elbasanit. Është një histori e pabesueshme ajo rrëfehet nga 7 fëmijët jetimë të familjes Muça. Pranvera...

Në muajin e Ramazanit, politikani provokon myslimanët, shkel me këmbë dhe gris Kuranin (Video)

Lideri i një partie të së djathtës ekstreme në Finlandë në përpjekje për të tërhequr votuesit islamofobë, ka grisur një kopje të Kuranit në...

TRANSPLANTIMI I NJË ORGANI TË JO MUSLIMANIT NË TRUPIN E MUSLIMANIT

Jusuf el-Kardavi Nuk ka pengesë që të bëhet transplantimi i organit të jo muslimanit në trupin e muslimanit,sepse organet e trupit nuk cilësohen me besim...

Kryeministri kanadez merr pjesë në iftar

Kryeministri i Kanadasë, Justin Pierre James Trudeau përtej seriozitetit dhe maturisë që ka për shkak të detyrës së tij, shpesh zgjedh të bëhet një...

Shkolla fillore Egg e vizitoi xhamine e Wetzikonit

Me 23 Maj 2019, njezet nxenes nga shkolla fillore Egg ne Wetzikon(Primarschule Egg-Wetzikon ), kantoni i Cyrihut (Zvicer) te udhehequr nga arsimtari Thomas Rūegg,...

Marrja e va.ksi.ne.s pika-pika permes gojes, a e prish agjerimin?

Kam një pyetje: Për nesër nxënësve të klasës së nëntë iu kanë thënë se do t'i marrin pikat e vaksinës, do tua çesin në...

Lajmet e Fundit!

Mësoni edhe këtë, ja çfarë shërojnë bananeve!

Bananet përmbajnë sasi të larta kaliumi, mangan, selen, zink, fibra, acid folik, kompleksin e plotë të vitaminës B, vitaminë A, antioksidantë etj dhe përbërës...

Kërkesat e opozitës shqiptare janë shumë ambicioze

Kryeministri i Maqedonisë Zoran Zaev ka thumbuar opozitën shqiptare mbi paralajmërimet e tyre për kushtëzimin e ndryshimeve kushtetuese. Zaev e vlerësoi opozitën shqiptare si në...

Nis epoka “amerikane” e Milanit, zgjidhet presidenti i ri i klubit

Fondi Elliott vijoi me punën në krye të Milanit. Në këshillin e administrimit në orën 16.30 do të zyrtarizohet emërimi i 72-vjeçarit Paolo Skaroni...

KShikoni si e ‘torturon’ Gjyste Vulaj burrin e saj në veturë!

Gjyste Vulaj për vite me rradhë sa është në skenën shqiptare, është konsideruar si një nga femrat më skesi që josh shikuesit në çdo...

Xhandarmëria serbe ndalon në kufi deputetin nga Kosova

Kuvendi i Republikës së Kosovës me shqetësim të thellë ka pranuar lajmin për ndalimin e sotëm të deputetit të tij, Sllobodan Petroviq, nga ana...

Më të shikuara!