Sunday, September 22, 2019

Profesoresha nga Shkupi i përgjigjet Arbana Xharrës: Jo vetëm në iftar, por edhe në...

Profesoresha në Universitetin e Tetovës, Gjyla Çeliku i është përgjigjur gazetares Arbana Xharra, e cila ka kritikuar traditën e shtrimit të iftareve të përbashkëta. “Jo...

Hoxha modest dhe i thellë i Bogovinës së Tetovës Hafiz Sali efendi Misimi

Shkruan: Hafiz Metin Izeti Hafiz Sali efendiun e Bogovinës për herë të parë e kam takuar në periudhën kur mësoja leximin e Kuranit pranë hoxhës...

Ronaldo shtron iftare për Palestinën, ndan 1.5 milionë euro nga xhepi i tij

Cristiano Ronaldo, super ylli portugez i futbollit njihet si një nga njerëzit më human në botë. Ai shpesh dhuron shuma të mëdha parash për të...

Tribune per rendesine e mesimit te gjuhes shqipe per femijet shqiptare ne diaspore

Me 14.4.2019, dita e Diel, pas namazit te Drekes, me fillim ne ora 13:40, ne Xhamine e Wetzikonit u organizua tribune rreth rolit te...

Historia e tyre preku shumë shqiptarë, familja Misku merr lajmin që u ndryshoi jetën

Të lënë në mëshirë të fatit, familja Misku jetonte në një banesë të rrenuar, ku muret ishin të çara plot me myk e lagështirë. Tavani...

Nesër nata e madhe e Isras dhe Miraxhit, ja çka karakterizon kjo natë

Për të gjithë besimtarët myslimanë kudo në botë që janë pas një muaji do të hynë në muajin e shenjë të Ramazanit, muaj ky...

Halil Kastrati kërkon ndihmë financiare për shërimin e një 12 vjeçare jetime nga Shkup

Humanisti shqiptar Halil Kastrati, ka kërkuar ndihmë financiare për shërimin e një 12 vjeçare nga Shkupi, e cila është diagnostifikuar me tu.mor. Kastrati, ka bërë...

Zelandë e Re, të premten baanda e motoçiklistëve do të bëjë roje në xhami

Pas lajmit se muslimanët në Hamilton të Zelandës së Re frikësohen të shkojnë në xhami për namazin e xhumasë nga shkaku i sulmit terrorist...

OPERACIONET PLASTIKE

Vendimi nr.113 (7/24) Këshilli Evropian për Fetva dhe Gjurmime vendosi si vijon: I-Mbrojtja e bukurisë dhe zbukurimi është nga objektivat e legjislacionit islam. Allahu i Madhërishëm...

I vr.au 50 vetë në xhami për hir të dashurisë? Zbulohet arsyeja e madhe...

T.err.oristi i të.rbuar që vr.a.u të paktën 49 persona në su.lmin ndaj dy xhamive në qytetin e Christchurch në Zelandën e Re, shkroi se...

Lajmet e Fundit!

Vetura “Made in Kosova”

Ka shumë raste kur te shqiptarët janë gjetur vetura prej markave dhe modeleve më të vjetra të veturave. Por, përveç kësaj ana tjetër është se...

Janeva: Do ta zgjerojmë “Perandorinë”

Prokuroria Speciale Publike e ka bërë të ditur se do ta zgjerojë procesin e sapohapur gjyqësor “Perandoria” me të dyshuar të rinj. Lajmin e ka...

Morena Shfaqet Seksi Nga Shtrati!

Morena Taraku pa dyshim është një nga femrat më seksi të skenës. Janë foto të shumta që ajo sjell për fansat në rrjetet sociale e...

Tjetër zjarrvënie në mes të Vlorës, digjet qëllimisht makina

Një tjetër zjarrvënie ka ndodhur në qytetin e Vlorës. Persona të paidentifikuar i kanë vënë zjarrin qëllimisht makinës së biznesmenit Eduard Alikajt, Benz me...

Shkurte Fejza veç po rinohet, shkëlqen me fustan të kuq (FOTO)

Shkurte Fejza ka vite që është pjesë e skenës muzikore, shkruan GazetaBlic. Duke qenë se ka plot vite karrierë, këngëtarja e muzikës popullore cilësohet...

Më të shikuara!