Sunday, September 22, 2019

Samsung nuk heq dorë nga Note 7, debuton me Galaxy Note FE

Më herët gjatë ditës është thënë se Samsung Galaxy Note FE do të lansohet në Korenë e Jugut në muajin e ardhshëm, dhe se...

Huawei prezanton modelin e ri – Honor 9

Linja e telefonave Huawei Honor e ka zbuluar modelin më të ri të telefonit të saj në Kinë. Honor 9 do të debutojë për shitje...

Lajmet e Fundit!

A mund të sëmureni nga diabeti nëse hani shumë ëmbëlsira?

Ekzistojnë dy tipa diabeti – tipi 1 dhe tipi 2. Tipi 1 ka të bëjë pothuajse ekskluzivisht me fëmijët, ndërsa tipi 2 me shtimin...

Xhaferi: Përse pikërisht tani paraburgim për deputetët, kanë patur tetë muaj për t’u arratisur

Nëse qëllimi i masës së paraburgimit është të pengohet mundësia që dikush të arratiset ose të ndikojë mbi dëshmitarë, përse kjo bëhet tetë muaj...

Tragjedi në plazhin e Vlorës

Tre persona kanë humbur jetën këtë të shtunë pasi janë mbytur teksa bënin plazh në zonën e Zvërnecit, në Vlorë. Sipas të dhënave zyrtare, rreth...

Përplaset Treni, Plagosen 48 Persona

Si pasojë e një aksidenti të rëndë në Barcelonë, 48 persona kanë mbetur të plagosur, ndërsa pesë prej tyre në gjendje të rëndë. Treni...

Marrëveshja e Ohrit futet në Preambulën e Kushtetutës

Marrëveshja e Ohrit futet në Preambulën e Kushtetutës. Kryeministri Zoran Zaev tha se vendimet e KAÇKM-së zëvendësohen me Manifestin e mbledhjes së parë të...

Më të shikuara!