Sunday, September 22, 2019

BMW M5, protagoniste në “Mission Impossible: Fallout”

Filmi i gjashtë i sagës “Mission Impossible” do të shfaqet në kinema duke nisur nga 27 korriku i këtij viti. Trailer-i i këtij filmi ka...

Mashtrimet me dizel, Mercedes mund të dënohet me 3.7 miliardë euro

Gjiganti gjerman Daimler ndodhet në qendër të kritikave për shkak të mashtrimit me rastin e emetimit të gazrave të dëmshme në motorët me dizel. Pasi...

Celulari shkakton ndryshime në metabolizmin e trurit, çfarë duhet të bëni për të mbrojtur...

Ne jeten tone te perditeshme, ne ndeshemi me vale te shumllojeshme, ndaj te cilave organizmi reagon ne menyra te ndryshme. Ato më të dëmshmet,...

Apple do ta zbres çmimin e iPhone X?

Apple mund ta bëjë iPhone X më të arritshëm për të gjithë, duke ulur çmimin e pajisjes jashtëzakonisht shumë, së shpejti. Sipas analistit të besueshëm...

Atom Unihertz – telefoni më i vogël 4G në botë, shitet menjëherë!

Atom Unihertz – telefoni më i vogël 4G në botë – ka arritur të godasë një objektivë të financimit në Kickstarter në më pak...

BMW X5 2019 do të jetë kështu

BMW X5 është brezi i katërt i një prej SUV-ëve më luksozë të historisë. Modeli i vitit 2019 do të jetë më i madh dhe...

Audi më në fund e tregon ‘fytyrën’ e modelit Q8

Gjatë serisë prej pesë episodesh, është parë vetëm pjesa e përparme që do ta ketë Q8, si dhe kanë qarkulluar në internet dy ilustrime...

Del nga fabrika Bugatti Chiron i 100-të

Të ndërtosh një makinë është një punë e vështirë, por disa makina janë akoma edhe më të vështira për t’u ndërtuar. Dhe nëse ka...

Apple dëmshpërblehet me 539 mln dollarë nga Samsung

Një gjykatë amerikane ka urdhëruar “Samsung Electronics” t’i paguajë “Apple”-it plot 539 milionë dollarë dëmshpërblim për kopjimin e karakteristikave të “iPhone”-it të saj origjinal. Vendimi...

Në garë me pilotin automatik, kush do të fitojë

E ardhmja do të garantojë në rrugë automjete me autopilot, por më parë ato duhet të mposhtin në garë shpejtësie njerëzit. E teksa teknologjia vijon...

Lajmet e Fundit!

Askush nuk e dinte: Punëtori i thjeshtë kurseu 11 milionë euro, në fund i...

Askush që e njihte Alan Naimanin nuk e dinte se ai kishte grumbulluar një sasi kaq të madhe të parave. Punëtori kursimtar blinte rroba...

Majko: Shqipëria nuk mund të bëhet pa ndihmën e diasporës

Në Tiranë është hapur Samiti i Dytë i Diasporës shqiptare, ku ministri i Shtetit për Diasporë, Pandeli Majko tha se Shqipëria nuk mund të...

‘Nga shiu në breshër’, nafta në Shqipëri jo vetëm e shtrenjtë, por dhe e...

Ekspertët tregojnë se përse automjetet në Shqipëri dëmtohen shumë më shpejt. Një nga arsyet është cilësia e keqe e karburanteve, të cilat janë edhe...

Braktisën prindërit dhe i lanë pa shtëpi, befason Eni Çobani me vendimin për fëmijët

Dy të moshuarit nga Korça, që endeshin rrugëve të qytetit pasi fëmijët i nxorën nga shtëpia prekën zemrën e të gjithëve. Historia e bërë publike...

Mozzik ndjehet shumë me fat për të dashurën e tij

Mozzik dhe Loredana kanë vënë vulë me fotosesionin e tyre të fundit.Ata janë ndër çiftet më të reja të estradës të cilët shquhen edhe...

Më të shikuara!