Sunday, September 22, 2019

Fiat rritë çmimin e modeleve 500 dhe 500 Abarth

Kërkesa për këto vetura po bie, ndërsa Fiat vendosë t’ju rrisë çmimin Kohëve të fundit, kërkesa për vetura të vogla ka rënë në masë të...

Shkencëtari prodhon veturën me ujë

Alaeddin Qassemi, pretendon se ka bërë një shpikje të re; një veturë që funksion vetëm me ujë. Në një video të publikuar në Youtube, shkencëtari...

Që nga 25 maji do të ndodhin ndryshime të mëdha tek telefonat e mençur

Në botën dixhitale janë ditët e “notification panic”. Më 25 maj do të hyjë në fuqi, pa mundësi për ta shtyrë, rregullorja e re...

Telefoni i palosshëm i Samsungut, vitin e ardhshëm

Sipas një raporti të ri nga Korea Jugore, smartfoni më i përfolur i palosshëm i Samsungut pritet të zyrtarizohet në muajin shkurt të vitit...

Apple po vjen me iPhone XL?

iPhone i ardhshëm dhe më i madh i Apple, potencialisht i quajtur iPhone XL, mund të jetë i planifikuar për të marrë ekranin më...

Tani mund të kërkoni para nga miqtë tuaj në WhatsApp

WhatsApp shtoi aftësinë për të transferuar para brenda aplikacionit të saj të mesazheve vitin e kaluar. Funksioni aktualisht kufizohet vetëm në Indi, një nga tregjet...

Jahti që ngrihet një metër e gjysmë nga uji – pamje që vijnë nga...

Një jaht avanguard që fluturon mbi ujë. Quhet Foiler dhe është prodhuar në Emiratet e Bashkuara Arabe. Kushton 990 mijë dollar, por ofron një...

Mercedes Class A L Berlina “pushton” Kinën

Mercedes Benz ka prodhuar një variant të Klasit A që fillimisht do të jetë e disponueshme vetëm për tregun kinez. Mercedes Class A L Berlina...

BMW M8 do të vijë në tre forma të ndryshme

Në një botë që me sa duket nuk mund të mjaftohet kurrë me performancën e lartë të një makine, priten akoma edhe më tepër...

Lëshohet iOS 11.3.1 – zgjidh një problem me ekranet jo origjinale të iPhone-ve

Apple sapo ka lëshuar një përditësim të ri për iOS - versionin 11.3.1. Ky "update" sistemon një problem lidhur me ekranet jo origjinale. iOS 11.3.1 përmirëson...

Lajmet e Fundit!

Engji dhe Shkurte Gashi së bashku, kjo është arsyeja

Disa janë mike të mira e disa të tjera pavarësisht marrëdhënieve duken shumë të lumtura dhe të afërta me njëra-tjetrën.Pasiçë jemi në prag të...

Do të ketë rritje të rrogave në Maqedoni

Ministri i Financave, Dragan Tevdovski paralajmëroi rritje të pagave për mjekët specialist nga janari 2019 për 10 për qind. Për 5 për qind nga...

Teksa xhironte skenat e videoklipit, reperi bie nga avioni dhe humb jetën

Reperi kanadez Jon James McMurray ka humbur jetën teksa ishte duke xhiruar skenat e videoklipit të ardhshëm. Ai po reponte ndërsa ishte duke ecur...

Gjendet gomonia mes pishave, dyshimet se përdorej për trafik droge

Një gomone është gjetur sot në Fier, ndërsa dyshohet se do të përdorej për transport të lëndëve narkotike. Policia Kufitare e Vlorës bën me dije...

Nëna e Dy Fëmijëve Çmend Pazhin !

Pavarësisht pushimeve të saj shumë luksoze, ajo kohët e fundit ka pranuar se ajo nuk ka pasur një ditë pushimi në një dekadë të...

Më të shikuara!