Sunday, September 22, 2019

Kinezja e konvertuar në Islam, i drejtohet me letër prekëse terro.ristit që ekzzekutoi 50...

Në rrjetet sociale është duke çarkulluar një letër e hapur të cilën e ka shkruar kinezja Jinghan Naan e konvertuar në Islam. Letra përmban mesazhe...

Gara me makina kthehet në tragjedi – mbyvtet një person (VIDEO)

Një person humbi jetën dje pasdite në Shtedim të Podujevës, kur u godit nga një makinë e cila doli me shpejtësi nga rruga. Dëshmitarët thonë...

E shiti fëmijën për para, kërkohet parbaaaburgihiim për babain

Prokuroria për këtë rast, ka filluar hetimet edhe ndaj të dyshuarës R.A, pasi që dyshohet se në bashkëveprim me të dyshuarin R.F., ka kryer...

Lajm i fundit: Kapen dy kuadro të BDI-së nga Shkupi ?

Dy të punësuar në qytetin e Shkupit, J.S. dhe E.S. që janë priivuar nga liria sot në mëngjes janë kuadro të BDI-së, transmeton Gazeta...

Humb jetën një i ri nga Tetova në vend të punës

Sot rreth orës 15 nga burimet policore është raportuar për një person që ka humbur jeten në vend të punës në rrugën “Londonska” në...

Të dielën starton gjysmësezoni pranveror, u.d. presidenti Sejdini uron klubet të kenë sukses

Ndeshjet nisin në orën 14:00, ndërsa dyshet e xhiros së 19-të janë Shkëndija-Vardari, Akademia Pandev-Makedonija Gj.P., Pobeda-Bellasica, Rabotnçki-Renova dhe Sileksi-Shkupi. Në vigjilie të pjesës pranverore...

Në mesin e personave që humbën jetën është edhe i riu Ajdin Ismaili

Në mesin e viktimave të aksidentit tragjik është edhe i riu Ajdin Ismaili (Aydın Ismaili), njofton Gostivari Sot. Edhe Onur Sadiku është 19 vjeçari që...

Privohet nga liria një shtetas serb në Kumanovë

Me 11.02.2019 në ora 04.30 në vendkalimin kufitar në Tabanoc, gjatë kontrollit të pasaportës është konstatuar se J.J.(57) nga Pancevë, Republika e Serbisë, gjendet...

Angela Merkel, gruaja më e fuqishme e botës duke u vetëshërbyer në market –...

Në listën e grave më të fuqishme në botë, e cila përmbante 100 emra të grave të suksesshme në mbarë botën, revista “Forbes” ka...

Aksident në Vushtrri, dy persona të lënduar

Në pasditen e sotme në Vushtrri, ka ndodhur një aksident i rëndë komunikacioni, si pasojë e ndeshjes së pesë veturave. Mësohet se nga aksidenti ka...

Lajmet e Fundit!

Gazetari anglez pyeti Fishtën se pse shqiptarët janë hajdutë, ja përgjigjja epike e Fishtës

Gjatë një interviste për gazetat britanike në vitin 1934, një gazetar anglez i drejton At Gjergj Fishtes këtë pyetje ironike dhe fyese njëkohësisht: “Kam...

MIJALLKOV: NUK LARGOHEM NGA MAQEDONIA

Sasho Mijallkov ka apartament dhe kompani biznesi në Republikën Çeke, dhe kjo krijon rrezik për arratisjen e tij, tha prokurorja Lençe Ristoska në seancën...

Njihuni me kapitenin muslimane Mona Shindy të Marinës Australiane!

Asnjëherë më parë nuk ka pasur një luftanije aktive australiane që udhëhiqej nga një grua. Por, kapitenia Shindy ka një diplomë universitare në fushën...

Ndodh mrekullia, fëmija gjendet i gjallë brenda ortekut

Fëmija i moshës 12 vjeç, djaloshi sapo ishte larguar nga një pistë e përcaktuar e qendrës së skive në La Plagne, ishte i shoqëruar...

Mbipesha, shkaktar i shumë sëmundjeve te fëmijët

Mbipesha te fëmijët vlerësohet të jetë një nga shkaktarët kryesorë të sëmundjeve kardiovaskulare, të diabetit, si dhe të disa llojeve të kacereve, thonë profesionistë...

Më të shikuara!