Sunday, September 22, 2019

Ëmbëlsirë me qershi

Përderisa ende kemi mundësinë t’i shijojmë, le të shfrytëzojmë kohën e tyre e të gatuajmë një ëmbëlsirë të jashtëzakonshme me qershi. Pregatitja: ½ gotë vaj kokosi  ...

Ju mungojnë ushqimet e vendlindjes, “Misar” në Zvicër ju pregadit ushqime sipas qefit tuaj

Ka vetëm 3 vjet që ka ardhur për të jetuar në Zvicër dhe tashmë ka nisur biznesin e tij privat: ka hapur prej 6...

Kjo është arsyeja pse duhet të hani banane të zeza

Herën tjetër kur të blini banane, mos mendoni se ato me shenja të zeza janë të këqija dhe se nuk duhet t’i merrni, duke...

Ju japin energji sa një kafe: Këto janë tetë ushqimet më të mira për...

Zgjimi në mëngjes dhe ndjenja e leximit për të filluar ditën është e vështirë. Zakonisht një filxhan kafe do të të kalojë, por ka...

Dietë me patate: Heq pesë kg për tri ditë, por duhet të kini kujdes!

Dieta është shumë e varfër dhe nuk është për gjithkënd, prandaj do të duhej të kërkoni këshillë te mjeku para se të vendosni ta...

BISKOTA YLBERI: Recetë e thjeshtë dhe e shijshme për fëmijët tuaj

Përveç faktit se të gatuarit bashkë me fëmijë është proces argëtues, gjithashtu edhe mund t’i mësoni fëmijët se si të bëhen të pavarur dhe...

Supë nga karota me xhenxhefil – është aq e mirë sa që do të...

Në pak vaj shkurtimisht fërgojeni karotën e grirë. Shtoni ujë të nxehtë dhe xhenxhefil të grirë dhe zieni rreth tre minuta. Kripa dhe piperi...

A e dini për ç’shkak femrat kanë apetit të shtuar para ciklit të tyre?

A e dini që femrat kanë dëshirë të shtuar për çokollatë të ëmbël para ciklit? A e dini për se është kështu? Hulumtimet kanë treguar...

Super të shijshme! Ja si ti gatuani makaronat me mish pule

Këto janë një ndër pastat më të shijshme që keni provuar ndonjëherë sepse janë tejet të shijshme dhe të thjeshta për t’u përgatitur! Përbërësit: 2 feta...

Ëmbëlsira më e shëndetshme që keni ngrënë ndonjëherë sa keni dëshiruar: Sfera kokosi nga...

Nuk ekziston desert më i shpejtë dhe më i shëndetshëm se ky. Me siguri çdokush që i do ëmbëlsirat kujdeset për tepricën e peshës trupore,...

Lajmet e Fundit!

Klaudia Pepa nuk i lë vend imagjinatës

Balerina e njohur Klaudia Pepa poston mjaft foto sensuale në llogarinë e saj Instagram. Por në fotot e fundit shfaqet më e zjarrtë se...

Të pandarë në Dubai! – FOTO

Sapo ka nënshkruar një kontratë me një agjenci modele dhe menjëherë bukuroshja Montana Brown ka udhëtuar në Dubai për të festuar me të dashurin...

I duhen 65 mijë euro që të ngrihet nga karroca, ka 22 vite që...

Me rubrikën “Shqipëria pa filtra”, emisioni investigativ “BOOM” udhëtoi drejt Beratit për të sjellë historinë e trishtë të Kreshnik Farisë nga Berati. Viti i errët...

UEFA ndryshon rregullat e futbollit në Champions League dhe Europa League

Rregullorja e futbollit ndryshon zyrtarisht. Lajmi bëhet i ditur nga UEFA, përmes një komunikate në faqen zyrtare të qeverisë së futbollit europian. Ndryshimet në rregullore,...

Zhduken mbi 500 kile marihuanë – Policët rojtarë arsyetohen se e kan ngrënë minjtë...

Tetë oficerë policie janë shkarkuar pasi një gjysmë toni marihuanë janë zhdukur nga një depo, e të cilën ata po pretendojnë se e kanë...

Më të shikuara!