Friday, September 20, 2019

A e dini për ç’shkak femrat kanë apetit të shtuar para ciklit të tyre?

A e dini që femrat kanë dëshirë të shtuar për çokollatë të ëmbël para ciklit? A e dini për se është kështu? Hulumtimet kanë treguar...

5 simptoma të kancerit të veshkave ndaj të cilave duhet pasur vëmendje

Për të njohur nëse vuani nga kanceri i veshkave, shikoni nëse ndonjë nga simptomat e mëposhtme. Mos u frikësoni menjëherë nëse kini ndonjërën prej tyre,...

Ju japin energji sa një kafe: Këto janë tetë ushqimet më të mira për...

Zgjimi në mëngjes dhe ndjenja e leximit për të filluar ditën është e vështirë. Zakonisht një filxhan kafe do të të kalojë, por ka...

Shurup trëndafili: Pije mbretërore e krijuar për ditë të nxehta!

Në mjekësinë popullore konsiderohet edhe si ilaç për mëlçi dhe zorrë, ndërsa në industrinë kozmetike qëmoti është i njohur ndikimi i tij i mirë...

Ëmbëlsira më e shëndetshme që keni ngrënë ndonjëherë sa keni dëshiruar: Sfera kokosi nga...

Nuk ekziston desert më i shpejtë dhe më i shëndetshëm se ky. Me siguri çdokush që i do ëmbëlsirat kujdeset për tepricën e peshës trupore,...

Çfarë duhet të hani për të mbajtur mëlçinë nën kontroll?

Ne kujdesemi për zemrën, muskujt, sistemin e tretjes, por mëlçia rrallë vjen në mendje derisa të lindin probleme. Me ushqimin e duhur ju mund të...

Sallata më e mirë e mbrëmjes që rregullon kolesterolin dhe ul presionin e lartë...

Mos-aktiviteti fizik, dieta e dobët dhe stresi janë një nga faktorët më të zakonshëm që rrisin rrezikun e zhvillimit të presionit të lartë të...

Tani do të hani më shumë, mësoni të vërtetat që nuk i keni ditur...

Janë të paktën 10 legjenda ato që nuk i paskemi ditur deri tani për makaronat – pjatën më të preferuar të italianëve. Aidepi, Lidhja e...

Ju mungojnë ushqimet e vendlindjes, “Misar” në Zvicër ju pregadit ushqime sipas qefit tuaj

Ka vetëm 3 vjet që ka ardhur për të jetuar në Zvicër dhe tashmë ka nisur biznesin e tij privat: ka hapur prej 6...

Kjo është sasia e duhur e uthullës së mollës që duhet të pini çdo...

Konsumimi i uthulles së mollës ka shumë përfitimeve të ndryshme. Ajo mund të ndihmojë me problemet e stomakut, dhe dhimbjet e fytit; ajo gjithashtu...

Lajmet e Fundit!

Rusja e bukur dhe e pasur më kërkon bashkëjetesë”, historia e shqiptarit që ka...

Një histori e një shqiptari e publikuar në rrjetet sociale ka terbuar shqiptaret. Shqiptari i ka shkruar faqes së famshme Jeta Osh Qef e...

Reali gati të shesë Kroos për të bërë blerjen që do ‘tronditë’ futbollin

Real Madrid është i gatshëm të shesë Toni Kroos në një përpjekje për të përmirësuar financat që më pas të synojë lëvizjen më të...

Taksa 100% ndaj Serbis, po e ndihmon ekonominë e Maqedonisë (VIDEO)

Vendosja e taksës 100% të Kosovës ndaj produkteve serbe, ka sjellë impakt pozitiv për tregun e Maqedonisë. Kryetari i Odës Ekonomike të Maqedonisë Veri-Perëndimore...

Meta në Skrapar: Do të jetë një nga destinacionet e rëndësishme turistike në rajon

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ishte i pranishëm në ceremonitë festive të organizuara nga Bashkia Skrapar me rastin e çeljes së sezonit turistik, duke...

Kush është mashkulli që është shfaqur krah Elvana Gjatës

Synimi i saj është fama dhe suksesi ndërkombëtar. Këngëtarja shqiptare prej kohësh është zhvendosur në Amerikë ku po realizon projektet e reja muzikore. Deri tani Elvana...

Më të shikuara!