Sunday, September 22, 2019

Kështu funksionon dieta metabolike

Ekzistojnë shumë teori të ndryshme rreth metabolizmit. Duke filluar nga termi se cfarë është metabolizimi, mënyrat se si mund ta nxisim atë dhe çfarë zgjedhjesh...

Byrek me makarona

Shije interesante... 1 pako peta 250 gr makarona 200 gr djathë të bardhë 100 gr djathë të verdhë 3-4 kokrra vezë 2-3 lgj vaj ulliri 2 lgj gjalpë 500 ml qumësht Kripë, piper...

Shurup trëndafili: Pije mbretërore e krijuar për ditë të nxehta!

Në mjekësinë popullore konsiderohet edhe si ilaç për mëlçi dhe zorrë, ndërsa në industrinë kozmetike qëmoti është i njohur ndikimi i tij i mirë...

Super të shijshme! Ja si ti gatuani makaronat me mish pule

Këto janë një ndër pastat më të shijshme që keni provuar ndonjëherë sepse janë tejet të shijshme dhe të thjeshta për t’u përgatitur! Përbërësit: 2 feta...

A i keni provuar palëpetat me fara lulëkuqeje?

Ëmbëlsirë e preferuar për të gjithë në mënyrë krejtësisht ndryshe! Nuk keni kohë për krepa me fara lulëkuqeje? Kjo është zgjidhja për situatë të tillë. Përbërësit: Për...

Toptha çokollate nga kikiriku dhe bajamet për adhuruesit e ushqimit të shëndetshëm

Ëmbëlsirë e shijshme çokollate me kokrra tërshëre të bluara trashë, kikirikë dhe bajame – nuk është e domosdoshme të piqet, ndërkaq shija është e...

Smoothie nga limoni dhe jogurti për dobësim dhe metabolizëm të shpejtë

Nëse dëshironi të hiqni shpejt dhe shëndetshëm kilogramët nga kofshët dhe stomaku, atëherë ky smoothie i lirë dhe i shijshëm është kafjall i shkëlqyeshëm...

Pite shumë e shijshme me mollë, arra dhe çokollata: Nuk kushton shumë, ndërkaq gatuhet...

Gatuajeni këtë pite të thjeshtë dhe të shijshme. Deserti juaj me siguri do të marrë falënderime, ndërkaq edhe për shije më të mirë të pites...

Qofte fantastike. Gatimi i tyre është i shpejtë dhe i lehtë, kurse shija e...

Qoftet në “burg” tingëllojnë të pazakonshme dhe të komplikuara, mirëpo në të vërtetë nuk është ashtu. Ju nevojitet të keni patate të prera në rrathë,...

Mish qengji i lëngshëm i përgatitur sikur nën saç: Gjoks i pjekur në furrë...

Nëse doni mish të pjekur qengji, provoni këtë recetë. Përbërësit: ▪ 1,2 kg gjoks qengji, ▪ 1,2 kg patate, ▪ 2 karota, ▪1 qepë, ▪½ rrënjë selinoje, ▪3 thelpinj hudhre, ▪ 1...

Lajmet e Fundit!

Sot Samiti i Sofjes; Takimi i BE me vendet e Ballkanit Perëndimor

Zyrtarët e lartë të mbi 30 vendeve evropiane, mblidhen të enjten në Sofje të Bullgarisë në takimin e lartë ndërmjet Bashkimit Europian dhe gjashtë...

Pse femrat e heqin unazën para intervistës së punës

Hulumtimet e reja kanë treguar se pothuajse një nga tri femrave e heqin unazën e fejesës apo martesës para një interviste të punës. Ndonëse është...

A e njihni modelen nga Prishtina, ajo shfaqet 100% nudo për revisten “Playboy”

Ajo është Iris Shala, modelja 23 -vjeçare nga Prishtina, që jeton në Graz, Irisi u zgjodh “Playmate July 2013”, titull që e jep revista...

Refuzohet oferta e PSG-së për Belottin, Torino kërkon 100 milionë euro

Torino vazhdon të kërkojë 100 milionë euro për Andrea Belottin, ndërsa Paris Saint-Germaini është klubi i fundit që është refuzuar për shërbimet e tij. Futbollisti...

Njëmbëdhjetë aksidente dje në Shkup

Një vozitës i skuterit është i lënduar rëndë, kurse shtatë persona kanë marr lëndime të lehta nga 11 aksidentet e regjistruara gjatë ditës së...

Më të shikuara!