Friday, September 20, 2019

Misër të thekur dhe sallatë pule

Përbërësit: ▪ 2 lugë çaji vaj bimor ▪ 75 gram kokrra misri ▪ 2 lugë çaji krem qumësht ▪ 1 lugë çaji me uthull të verës së bardhë ▪...

Shtojca më e shijshme në tryezën kreshmore: Sallata e larme me oriz dhe mish...

Përgatitet shpejt dhe lehtë, është shumë e shijshme – sallatë me shije të mrekullueshme Përbërësit: – 900 g oriz të zier, – 400 g mish toni, – 200...

Ëmbëlsira më e shëndetshme që keni ngrënë ndonjëherë sa keni dëshiruar: Sfera kokosi nga...

Nuk ekziston desert më i shpejtë dhe më i shëndetshëm se ky. Me siguri çdokush që i do ëmbëlsirat kujdeset për tepricën e peshës trupore,...

Shpejt dhe lehtë: bukë e shijshme misri

Njëra nga përparësitë e kësaj recete për bukë misri është përgatitja e thjeshtë Përbërësit: ▪ 150 g miell misri ▪ 600 g miell të butë të thjeshtë ▪...

Brumëra (makarona, jufka) me proshutë dhe kërpudha

Përbërësit: – 2 lugë vaj ulliri – ½ qepe – 1 thelb hudhre, – 450 g proshutë, – 450 g kërpudha të freskëta, – 1 domate, – ½ gote verë të...

Recetë një-minutëshe: Picë në tigan

Ka mijëra lloje të picave, dhe kjo është një nga arsyet se përse i duam picat kaq shumë! Shpeshherë ndoshta ju ka rastisur të keni...

BISKOTA YLBERI: Recetë e thjeshtë dhe e shijshme për fëmijët tuaj

Përveç faktit se të gatuarit bashkë me fëmijë është proces argëtues, gjithashtu edhe mund t’i mësoni fëmijët se si të bëhen të pavarur dhe...

A e dini për ç’shkak femrat kanë apetit të shtuar para ciklit të tyre?

A e dini që femrat kanë dëshirë të shtuar për çokollatë të ëmbël para ciklit? A e dini për se është kështu? Hulumtimet kanë treguar...

Dietë me patate: Heq pesë kg për tri ditë, por duhet të kini kujdes!

Dieta është shumë e varfër dhe nuk është për gjithkënd, prandaj do të duhej të kërkoni këshillë te mjeku para se të vendosni ta...

Ju japin energji sa një kafe: Këto janë tetë ushqimet më të mira për...

Zgjimi në mëngjes dhe ndjenja e leximit për të filluar ditën është e vështirë. Zakonisht një filxhan kafe do të të kalojë, por ka...

Lajmet e Fundit!

Mbrohuni nga mashtruesit! Ambasada amerikane nxjerr njoftimin e ri për vizat

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë jep një njoftim të rëndësishëm në lidhje me procesin e vizave. Bëhet me dije se nuk duhet të bini pre...

Pitt dhe Jolie anulojnë divorcin

Dhe takimi i parë pas 10 muajsh, larg syrit të medias, është realizuar në Beverly Hills, në shtëpinë e një miku të përbashkët të...

Aksident i rëndë, fëmija në luftë me vdekjen

Një fëmijë është plagosur rëndë në një aksident automobilistik në fshatin Lusen në Kukës, pasditen e sotme. Sipas informacioneve policore, dyshohet se 14-vjeçari me iniciale...

Shqipëri: Institucionet që s’paguajnë sigurimet…S’kanë rrogat e muajit pasardhës

Ministria e Financave ka shtrënguar masat ndaj institucioneve publike që nuk paguajnë në mënyrë të rregullt detyrimet për sigurimet shoqërore dhe shëndetësore të punonjësve. “Strukturat...

Mendoni se Andrra është e bukur? Nuk keni parë motrën e saj

Andrra është padyshim një nga vajzat më të bukura. Ky është edhe shkaku pse ajo u bë menjëherë e famshme, jo vetëm falë lidhjes...

Më të shikuara!