Friday, September 20, 2019

Gjermania njeh patentat e Maqedonisë

Qytetarët e Maqedonisë të cilët kanë patentë shoferi të Maqedonisë derisa qëndrojnë në territorin e Gjermanisë nuk do të kenë nevojë për leje ndërkombëtare....

Shkëmbim me armë zjarri në Tetovë, tre të plagosur

Tre persona nga Tetova me plagë nga armë zjarri janë transportuar në kompleksin e klinikave „ Nënë Tereza“ në Shkup. Plagët janë marrë pas një...

Ka ndërruar jetë teologu dhe humanisti i madh, Sead Ajruli

Ai nuk u mbijetoi lëndimeve të marra nga një aksident rrugor që ndodhi më 15 gusht në Greqi. Që nga ajo ditë, Ajruli mbahej...

Gostivarasi mashtrohet nga dy persona të panjohur

Dy persona të panjohur dje e kanë mashtruar Gj.K. (60) nga Gostivari dhe i kanë marrë 12.000 denarë dhe 50 euro. Njëri prej tyre i...

Jankullovska me lot në sy: Kam të drejtë të kujdesem për foshnjën time

Ish ministrja për Punë të Brendshme Gordana Jankullovska në fjalët përfundimtare për rastin “Tanku”, tha se tek një pjesë e gjykatësve ekziston anshmëri që...

Lajm i Fundit: LSDM vendos: Shkojmë zgjedhje të parakohshme parlamentare

Kryesia Qendrore e LSDM në mbledhjen e mbajtur deri vonë ka theksuar se duhet të respektohet vullneti i qytetarëve mbi 90 përqind nga mbi...

Tetovë, 25-vjeçari i ka dhënë fund jetës duke u hedhur nga çatia e shtëpisë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur para disa çastesh në lagjen Vardarska, afër xhamisë së Rinisë në Tetovë. Sipas informacioneve jozyrtare një 25 vjeçar i...

Halil kjo banesë është e jotja ti e din kujt ja dhuron”

Sot na erdh nje telefonate nga Shkupi, na thane se jemi rruges per tek ju, e lam te takohemi ne Prishtine. U takuam dhe na...

Përqindja e vogël e votuesve në referendum rriten gjasat për amnistimin e Gruevskit

A do të arrijë kryeministri Zaev t’i bind deputetët e opozitës të votojnë për Marrëveshjen mes Maqedonisë dhe Greqisë në Kuvend? Dilemat janë shtuar...

Tetovë: Policia vihet në kërkim pas denoncimit për zhdukjen e tre personave

Dje rreth orës 12:50 në Sektorin për Punë të Brendshme në Tetovë personi N.T (47) nga fshati Kamjan, ka denoncuar se që nga tetori...

Lajmet e Fundit!

Alarmante, Shkupi qyteti më i ndotur në botë

Qyteti i Shkupit ka prekur majën e listës botërore për nga ndotja e ajrit, duke lënë pas vetes qytetet Kalkuta të Indisë, Daka të...

Dy ‘Engjëj’ Superseksi Në Natyrë Me Të Brendshme

Ato janë, pa dyshim, dy 'engjëjt' më seksi të Victoria's Secret aktualisht. Candice Swanepoel dhe Josephine Skriver këto ditë po qëndrojnë bashkë në Kolorado, ku...

Më në fund kuptohet e vërteta rreth ndarjes së Violetë Kukaj

Violetë Kukaj është këngëtarja e famshme kosovare që ka ngritur karrierë të suksesshme muzikore, me këngë, paraqitje dhe duk dhuruar shumë dashuri tek publiku...

Gjesti human i Miss Shqipërisë nuk meriton përvecse lavdërime!!!

e meritoi padyshim kurorën e më të bukurës së Shqipërisë, por me gjestin e bërë së fundi meriton edhe shumë lëvdata. Bukuroshja ka dhuruar një...

Maqedoni, paditet inspektori i policisë, ka lejuar vjetërsimin e lëndëve penale

Departamenti për kontroll të brendshëm, hetime kriminalistike dhe standarde profesionale pranë MPB-së, deri tek Prokuroria e Koçanit ka ngritur padi penale kunëdr personit Z.S,...

Më të shikuara!