Fotot e para të Audit të ri A1

0
464

Audi ka publikuar fotot e para zyrtare të makinës së saj të re A1, që do të dalë në shitje muajin e ardhshëm.

Makina më e vogël e kësaj marke ka shënuar shumë sukses që kur u nxor në treg në vitin 2011, me 830 000 shitje deri tani.

Tani, Audi i ri A1 premton më shumë teknologji dhe prakticitet.

Makina është e bazuar në platformat e njëjta të Volkswagen Polo dhe SEAT Ibiza.

SHARE