Kjo është banda që po helmon fëmijët – Shpërndanin drogë dhe gjësende tjera për fëmijët

0
271

Policia e Shkodrës ka arrestuar dy persona të cilët shpërndanin drogë në shkolla. Sipas njoftimit të policisë dy personat u arrestuar në flagrancë. “Arrestimi u bë pasi nga ana e shërbimeve të policisë “Shqiponja” në zbatim të planit të Masave “Për kontrollin e lokaleve dhe ambienteve në të cilat dyshohet se shitet dhe shpërndahet lëndë narkotike “ tek Pallatet e Nesherakut, lagje “Naim Gjylbegu” Shkodër u kapën dhe u arrestuan në flagrancë shtetasit Blendi Stankaj dhe Reid Kisha, pasi këta shtetas në momentin e arrestimit po i shisnin njëri tjetrit lëndë narkotike”, thuhet më tej në njoftimin e policisë. Klikoni mbi foton poshtë dhe automatikisht ju hapen detajet !

Njoftimi i policisë Në kuadër të masave për parandalimin dhe goditjen e shpërndarësve të lëndëve narkotike në shkolla e lokale u arrestuan në flagrancë 2 shtetas.

Me datë 04.04.2018, nga strukturat e D. V. P. Shkoder falë një pune të mirëorganizuar u bë arrestimi në flagrancë i shtetasve : Blendi Stankaj, 46 vjeç, banues në lagje Naim Gjylbegu, Shkodër Reid Kisha, 22 vjeç, banues në lagjen Guerile, Shkodër.

Arrestimi u bë pasi nga ana e shërbimeve të policisë “Shqiponja” në zbatim të planit të Masave “Për kontrollin e lokaleve dhe ambjenteve në të cilat dyshohet se shitet dhe shpëndahet lëndë narkotike “ tek Pallatet e Nesherakut, lagje “Naim Gjylbegu” Shkodër u kapën dhe u arrestuan në flagrancë shtetasit Blendi Stankaj dhe Reid Kisha, pasi këta shtetas në momentin e arrestimit po i shisnin njëri tjetrit lëndë narkotike.

Gjatë kontrollit personal të shtetasit Blendi Stankaj ju gjet në një çantë një sasi lënde narkotike canabis sativa. Ndërsa gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e tij ju gjet një sasi tjetër lënde narkotike Cannabis Sativa . Lënda e gjetur rezultoi me peshe 1.983 kilogramë të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet iu referuan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Shkodër për veprën penale të “Prodhimit e shitjes së narkotikëve” e parashikuar nga neni 283/2 i Kodit Penal.

SHARE