Ky është shqiptari i Kosovës që kushton mbi 100 milion euro! (Video)

0
147

Portali spanjoll “Sport.es” shkruan se mesfushori shqiptar, Labinot Kabashi, është blinduar nga gjiganti katalunas, Barcelona. “FC Barcelona dhe lojtari Labinot Kabashi kanë arritur marrëveshje për rinovimin e kontratës.

Ai ka vazhduar me klubin katalanas për dy sezonet e ardhshme, deri më 30 qershor, 2021. Labinoti do të ketë një klauzolë blerje prej 40 milionë euro, por që do rritet ajo mbi 100 milion nëse ai aktivizohet për ekipin e parë”. Shtiip rek-kkll-am.en kshiir viiddjon.

SHARE