Operacioni ‘fshesa’, Coutinho largon 6 lojtarë nga Barcelona

0
193

Skuadra e Barcelonës harxhoi plotë 160 milionë euro për transferimin e Philipe Coutinhos nga Liverpooli.

Ardhja e tij e ka luhatur dukshëm situatën e disa futbollistëve të tjerë në “Camp Nou”.

Bëhet fjalë për Javier Mascheranon, Arda Turan, Alex Vidal, Gerard Deulofeu, Rafinha dhe Andre Gomes të cilët do të largohen nga klubi katalanas.

Madje dy prej tyre, Turan dhe Deulofeu janë afër marrëveshjeve me klubet e reja, Turan – Besaksehir dhe Deulofeu – Inter ose Napolin.

SHARE