Lajme

Vazhdojnë kontrollet në komunkacion ndaj shpejtësisë të tejkaluar

October 21, 2019 0

Në fillim të vikendit që lam pas (18-tetor) në rajonin e Sektorit për punë të brendshme-Tetovë, është realizuar aksion kontrollues për parakalim, me të cilën ... Lexo më shumë

Vazhdojnë kontrollet në komunkacion ndaj shpejtësisë të tejkaluar
Lajme

Aksidentohet një këmbësor në fshatin Vrapçisht

October 21, 2019 0

Në rrugën lokale në fshatin Vrapçisht të Gostivarit, dje (20-tetor) rreth orës 13 e 25 minuta, vetura e tipit ,,Golf,, me targa të Tetovës, të ... Lexo më shumë

Aksidentohet një këmbësor në fshatin Vrapçisht
Lajme

Dje në Tetovë është përfshi nga zjarri një fabrikë

October 21, 2019 0

Dje (20-tetor) rreth orës 13 e 20 minuta, në Sektorin për punë të brendshme-Tetovë, është denoncuar se është përhapur zjarr, në parcelën e një fabrikë, ... Lexo më shumë

Dje në Tetovë është përfshi nga zjarri një fabrikë
Lajme

Policia privon nga liria 53 vjeçarin nga Tetova

October 21, 2019 0

Pjestarët e policisë nga Sektori për punë të brendshme-Tetovë, dje (20-tetor) rreth orës 20.00, në Tetovë, kanë privuar nga liria 53-vjeçarin S.B. nga Tetova, për ... Lexo më shumë

Policia privon nga liria 53 vjeçarin nga Tetova
Lajme

Padi penale për mjë shtetas të Shqipërisë

October 20, 2019 0

Sektori për punë të brendsme Tetovë, ka dorëzuar padi penale kundër 26-vjeçares M.K. nga Republika e Shqipërisë, për shkak të egzistimit të bazave të dyshimit, ... Lexo më shumë

Padi penale për mjë shtetas të Shqipërisë

ShowbizShfaq të gjitha

Edhe Shkurte Gashi reklamon trupin e saj

Afrim Ramadani- Oct 22, 2019 0

Këngëtarja që njihet si “nëna” e muzikës “live” dhe tallava, Shkurte Gashi ka befasuar të gjithë ndjekësit e saj nëpër rrjetet sociale me një paraqitje interesante dhe jo të shpeshtë. Shkurta kishte veshur një minifund i cili i rrinte aq bukur këngëtares, por e veçanta e këtyre fotografive që do ... Read More

Meda paraqitet me futbollistin më të njohur

Afrim Ramadani- Oct 21, 2019 0

Këngëtari i njohur shqiptar Mehdin Përgjegjaj, i cili njihet me emrin artistik “Meda”, është një nga këngëtarët më të dashur dhe më të kërkuar në skenën muzikore shqiptare. Ai është krijues i shumë këngëve që janë kthyer në hite. Andaj, Meda është i kërkuar në shumë mbrëmje muzikore në vende ... Read More

Emri i vërtetë i Gili-t gjithmonë do të ju befasojë

Afrim Ramadani- Oct 21, 2019 0

Gili ka mbetur prej vitesh një nga këngëtaret më të dashura për publikun dhe këngët e saj dëgjohen sot e kësaj dite. Gili ishte e ftuar së fundmi në “E diell”, ku gjatë intervistës foli edhe për arsyen pse nuk e ka ndryshuar emrin. Emrin i saj origjinal është Fevzije ... Read More

KulturëShfaq të gjitha

Ansambli i Shkodrës ‘rrëmben’ trofeun në Pizren

Oct 22, 2019 0

“Kënga Qytetare na bashkon në Prizren” është festivali që, për të dytin vit radhazi, mbahet në Prizren. Aktiviteti që u zhvillua në shtëpinë e kulturës “Xhemaijl Berisha”, mblodhi 7 ansamble nga: Ohri, Shkodra, Përmeti, Kumanova, Kotori, Elbasani dhe Gjakova. Edhe për këtë vit, qyteti i Prizrenit u bë vendtakimi i ... Read More

Pse burrat shqiptarë e kanë zakon të shkëmbejnë duhan me njëri-tjetrin

Oct 22, 2019 0

Ndërrimi i duhanit ka qenë gjithmonë një shenjë respekti i ndërsjelltë mes burrave shqiptar. Për burrat, të cilët kryenin detyra shoqërore me rëndësi si: pjesmarrja në kuvendet e fshatit ose të krahinës, angazhimi në zgjidhjen e konflikteve të shumëllojshme, administrimi i çështjeve ekonomike e socialkulturore të familjes ose i problemeve ... Read More

HAPJA E SHKOLLËS PRIVATE NË GJUHËN SHQIPE NË SLLATINË

Oct 20, 2019 0

Si gjithkund ndër trojet shqiptare, ashtu edhe në Sllatinë, nevoja dhe dëshira e zjarrtë për t’u arsimuar apo për të pasur shkollën shqipe, ishte po aq e madhe sa edhe nevoja dhe dëshira përgjëruese për lirinë. Përpjekjet dhe sakrificat e popullit tonë për realizimin e këtyre aspiratave ishin konsistente. Populli ... Read More

ReligjionShfaq të gjitha

NËNA JOTE LE TË HAJË VETËM

- Oct 22, 2019 0

Një i ri u martua. Ai e kishte nënën e vjetër. Një ditë, gruaja e tij e la ushqimin dhe shkoi në dhomën e saj. Nëna tha: “O bir, shko shihe ndoshta mos është e sëmurë. Mos të bie në gjumë e uritur. O bir, kujdesu për gruan tënde.” Edhe ... Read More

Lajmet tjera...Shfaq të gjitha

Ansambli i Shkodrës ‘rrëmben’ trofeun në Pizren

Ansambli i Shkodrës ‘rrëmben’ trofeun në Pizren

KulturëOctober 22, 2019 0

“Kënga Qytetare na bashkon në Prizren” është festivali që, për të dytin vit radhazi, mbahet në Prizren. Aktiviteti që u zhvillua në shtëpinë e kulturës ... Read More

NËNA JOTE LE TË HAJË VETËM

NËNA JOTE LE TË HAJË VETËM

ReligjionOctober 22, 2019 0

Një i ri u martua. Ai e kishte nënën e vjetër. Një ditë, gruaja e tij e la ushqimin dhe shkoi në dhomën e saj. ... Read More

Pse burrat shqiptarë e kanë zakon të shkëmbejnë duhan me njëri-tjetrin

Pse burrat shqiptarë e kanë zakon të shkëmbejnë duhan me njëri-tjetrin

KulturëOctober 22, 2019 0

Ndërrimi i duhanit ka qenë gjithmonë një shenjë respekti i ndërsjelltë mes burrave shqiptar. Për burrat, të cilët kryenin detyra shoqërore me rëndësi si: pjesmarrja ... Read More