PSG “shuplakë” Lyon-it, Mbappe rishkruan historinë e futbollit!

0
114

PSG nuk ndalet në Francë! Parisienët kanë shkatërruar Lyon-in me rezultatin 5-0. Fitorja e 9 në po kaq ndeshje. Rezultati në plan të dytë, fitorja në plan të dytë, skena për Kylien Mbappen.

19-vjeçari ishte autori i 4 golave, të cilat i shënoi në harkun kohor të 13 minutave. Një statistikë unike dhe mjaft e veçantë, nga sulmuesi, i cili vijon që të mahnitë me paraqitjeje e tij.

Ishte gati e pabesueshme ajo që tifozët e PSG-së panë në pjesën e dytë, teksa “ylli” i tyre luante në fushë dhe shënonte lehtësisht. Sulmuesi është lojtari më i ri në 45 sezonet e fundit që shënon 4 gola në moshën 19 vjeçare e 9 muaj. Neymar ishte në listën e shënuesve. Të dy ekipet e mbyllën

SHARE