Sulmi me armë në redaksinë e gazetës amerikane, reagon Donald Trump

0
198

Pas sulmit të kryer mbrëmjen e djeshme në redaksinë e gazetës amerikane ‘’Capital Gazette’’, ka ardhur edhe reagimi i presidentit Donald Trump.

“Mendimet dhe lutjet e mia janë me viktimat dhe familjet e tyre”, ka thënë presidenti Trump.

Si pasojë e këtij sulmi mbetën të vdekur 5 persona si dhe u plagosën 5 të tjerë. Nga raportimet thuhet se është hapur zjarr me armë gjahu.

Autori dyshohet se ishte një person me precedent penal, ndërsa zëdhënës i Departamentit të Policisë nuk pranoi të komentojë mbi ngjarjen.

SHARE