Ukraina Sheh Tmerrin Me Sy, Ja Si Shpërthen Depoja e Armëve

0
231

Një zjarr i madh shpërtheu në një depo armësh ushtarake në rajonin e Vynnytsya të Ukrainës qendrore, duke nxitur evakuimin e më shumë se 28.000 njerëzve.

Shpërthimet vazhduan me orë të tëra në depon, ku u raportuan 188,000 ton municione të raportuara. Zyrtarët thanë sabotimi nuk mund të përjashtohej, raporton BBC.

Ndërkohë nuk raportohet për të lënduar, por kaosi ka përfshirë vendin dhe banorët janë në panik.

SHARE