VIDEO/ Publikohen pamje të rralla të shkatërrimit të bazava ushtarake serbe nga NATO

0
104

Pamje të rralla filmike janë publikuar nga “Zastava Film”, në 20 vjetorin e bombardimeve të NATO-së mbi Jugosllavinë, shkruan FMimages.net

Që nga Beogradi deri në Gjilan, kudo baza shihen bazat serbe të shkatërruar nga bombat e avionëve të NATO-së në vitin 1999.

GJAKOVA 1999: Qyteti i shenderruar ne nje fantazme

GJAKOVE 1999: Pamje te rralla te qytetit te Gjakoves 20 vite me pare. Qyteti i shenderruar ne nje fantazme, bombardimi i bazes ushtarake dhe stacionit te policise nga avionet e NATO-s

Gepostet von FM Images Albania am Montag, 15. April 2019

NATO nuk kishte bombarduar pothuajse të gjitha bazat dhe infrastrukturen e ushtrisë serbe në Kosovë, Serbi, Mal të Zi dhe Vojvodinë.

Në video shihen pasajot e bombardimit të avionëve të NATO-së mbi bazatë serbe.

SHARE