Sunday, September 22, 2019

Jena, ‘frymëzimi’ i Lingard

Jesse Lingard është një nga futbollistët më në formë të momentit për Manchester Unitedin. 25-vjeçari është kthyer në një titullar fiks për formacionin e...

E lyer e tëra me vaj, trupi i Khloe Kardashian nuk ka diskutim! (Foto)

Ajo është në ditët e fundit të shtatzënisë, shkruan GazetaBlic.Flasim për një nga motrat e familjes Kardashian, Khloe e cila pritet që shumë shpejt...

Përhapja e llavës

Llava nga shpërthimi i vullkanit të Kilauea në Hawaii vazhdon të kalojë drejt brigjeve. Ritmi i ngadaltë i rrjedhës ka krijuar një kanal të...

10 makinat më të sigurta në botë për vozitje (Foto)

Kur bleni veturë, sigurisht që mendja ju shkon të siguria. Çdo ditë e më shumë ka rritje të aksidenteve në komunikacion, atyre me fatalitet. Sigurisht,...

Sveta, një bukuri ruse më 6 milionë ndjekës

Ajo është një nga modelet më të famshme në Rusi dhe kjo tregohet edhe nga llogaria e saj në “Instagram”. Sveta Bilyalova është një adhuruese...

E kritikuan për fotografitë provokuese, por Klaudia Pepa merr një çmim për to

Klaudia Pepa është një nga balerinat më të njohura në Shqipëri.Ndryshe nga koleget e tjera ajo ka zgjedhur që ta ndërtojë imazhin e saj...

12 gratë më të pasura të botës

Kur përmenden gratë më të pasura, ajo që na shkon menjëherë në mendje është ndonjë aktore, modele, apo grua e ndonjë biznesmeni të pasur,...

Ledina Çelo në një pozë atraktive nga Abu Dhabi

Këngëtarja e njohur Ledina Çelo së fundmi ka shijuar një pushim të merituar në Emiratet e Bashkuara Arabe. Ajo ka publikuar vazhdimisht imazhe në rrjetet...

Pilotja 20-vjeçare që po “fluturon” në Instagram

Njihuni me piloten bukuroshe të avionit që ka mbi 19 000 ndjekës në Instagram. Që nga mosha 16-vjeçare, Aimme Burn fluturon mbi vullkane për të...

Jo vetëm pianiste, Lola mbush sallat e koncerteve (Foto)

Pianistja me origjinë nga Uzbekistani, Lola Astanova po tërheq vëmendjen gjithmonë e më shumë për format e saj fizike. 33-vjeçarja është një nga më të...

Lajmet e Fundit!

Mëngjesi Të Dobëson!

Të heqësh dorë nga mëngjesi në favor të dobësimit, rrit jo vetëm rrezikun e obezitetit, por edhe atë të sëmundjeve të zemrës Aktore të njohura...

Makaronat ndihmojnë në luftën me mbipeshën

Dy studime italiane evidentojnë se makaronat mund të ndihmojnë në dietën tuaj për të ulur mbipeshën dhe depozitimin e dhjamit në bark, por duhet...

ZYRTARE: Wesley Sneijder transferohet tek klubi që nuk e priste askush

Ish-futbollisti i Interit dhe Real Madridit, Wesley Sneijder i ka befasuar të gjithë pasi është transferuar tek skuadra nga Katari, Al-Gharafa. Mesfushori holandez kaloi nga...

Goneta dhe Alban Jakurti, motër e vëlla, punonjës bankash

“Lumturinë e njeriut e përcaktojnë shumë gjëra në jetë. Paraja është vetëm njëra nga ato”, thotë Goneta Jakurti, punonjëse në Institutin Financiar Britanik Artorius...

Sa shqiptarë kanë marrë leje qëndrimi në vendet e BE-së

Në dhjetë vitet e fundit 560 mijë shqiptarë janë pajisur për herë të parë me leje qëndrimi në vendet e Bashkimit Europian, sipas të...

Më të shikuara!