Category: Lajme

Vazhdojnë kontrollet në komunkacion ndaj shpejtësisë të tejkaluar
Lajme

Vazhdojnë kontrollet në komunkacion ndaj shpejtësisë të tejkaluar

October 21, 2019

Në fillim të vikendit që lam pas (18-tetor) në rajonin e Sektorit për punë të brendshme-Tetovë, është realizuar aksion kontrollues për parakalim, me të cilën ... Lexo më shumë

Aksidentohet një këmbësor në fshatin Vrapçisht
Lajme

Aksidentohet një këmbësor në fshatin Vrapçisht

October 21, 2019

Në rrugën lokale në fshatin Vrapçisht të Gostivarit, dje (20-tetor) rreth orës 13 e 25 minuta, vetura e tipit ,,Golf,, me targa të Tetovës, të ... Lexo më shumë

Dje në Tetovë është përfshi nga zjarri një fabrikë
Lajme

Dje në Tetovë është përfshi nga zjarri një fabrikë

October 21, 2019

Dje (20-tetor) rreth orës 13 e 20 minuta, në Sektorin për punë të brendshme-Tetovë, është denoncuar se është përhapur zjarr, në parcelën e një fabrikë, ... Lexo më shumë

Policia privon nga liria 53 vjeçarin nga Tetova
Lajme

Policia privon nga liria 53 vjeçarin nga Tetova

October 21, 2019

Pjestarët e policisë nga Sektori për punë të brendshme-Tetovë, dje (20-tetor) rreth orës 20.00, në Tetovë, kanë privuar nga liria 53-vjeçarin S.B. nga Tetova, për ... Lexo më shumë

Padi penale për mjë shtetas të Shqipërisë
Lajme

Padi penale për mjë shtetas të Shqipërisë

October 20, 2019

Sektori për punë të brendsme Tetovë, ka dorëzuar padi penale kundër 26-vjeçares M.K. nga Republika e Shqipërisë, për shkak të egzistimit të bazave të dyshimit, ... Lexo më shumë

HAPJA E SHKOLLËS PRIVATE NË GJUHËN SHQIPE NË SLLATINË
Kulturë, Lajme

HAPJA E SHKOLLËS PRIVATE NË GJUHËN SHQIPE NË SLLATINË

October 20, 2019

Si gjithkund ndër trojet shqiptare, ashtu edhe në Sllatinë, nevoja dhe dëshira e zjarrtë për t’u arsimuar apo për të pasur shkollën shqipe, ishte po ... Lexo më shumë

Pendarovski: Nuk duhet të ketë dëshpërim dhe duhet të vazhdojmë me reforma
Lajme, Rajoni

Pendarovski: Nuk duhet të ketë dëshpërim dhe duhet të vazhdojmë me reforma

October 18, 2019

Kryetari i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka reaguar për mosmarrjen e datës për fillimin e bisedimeve me BE-në. “Për fat të keq, qëndrimet e ... Lexo më shumë