Friday, September 20, 2019

Lëvoret e këtyre frutave kanë këto vlera ushqyese

Disa nga frutat që mund të konsumohen edhe me lëvore dhe janë shumë të shëndetshëm janë:Molla Padyshim që molla është një nga frutat më të...

Qumësht dhe banane për një gjumë të qetë

Besimi popullor se është e mjaftueshme të pini vetëm një filxhan qumësht për një gjumë të qetë dhe cilësor nuk është plotësisht i saktë. Qumështi...

Kujdes nga patatet që mbijnë dhe zverdhen

Patatet që marrin ngjyrë të gjelbër ose fillojnë të mbijnë për shumë kohë, pasi nuk janë të depozituara në kushte të përshtatshme, mund të...

Quhet “uji i bekuar”, këto janë sëmundjet që shëron lëngu i kokosit

Lëngu i kokosit, i quajtur ndryshe si “Lëngu i Jetës”, ka vlera tepër ushqyese dhe ofron një gamë të gjerë të përfitimeve shëndetësore. Shumë studime...

Të sëmurët me diabet, mënyrat për t’u ushqyer shëndetshëm

Nuk ka dëshmi se shtesat minerale dhe vitaminat ndihmojnë të menaxhoni diabetin tuaj. Pra, nëse nuk ju është thënë të merrni diçka nga ekipi...

Gjumi i drekës ul rrezikun nga sëmundjet e zemrës

Të pushosh në drekë të paktën dy herë në javë ul deri në 48% rrezikun e prekjes nga një infarkt apo një iktus. Nuk...

Çfarë tregon prezenca e gjakut në urinë? Bëhuni vigjilentë ndaj këtyre shenjave

Hematuria është termi mjekësor që tregon prezencën e gjakut në urinë. Është një situatë që do të frikësonte këdo, por ka shumë shkaqe që...

Këto janë super produktet që e rrisin performancën e trurit

Ushqimet e shëndetshme kanë një rëndësi shumë të madhe për shëndetin mental dhe atë fizik. Mirëpo a funksionojnë vërtetë? Nuk ka dyshim se me kohë,...

Këto janë frutat që ndikojnë në shkrirjen e dhjamit

Kur është fjala te humbja e peshës, ushqimi të cilin e konsumojmë është po aq i rëndësishëm sa ai që nuk duhet ta konsumojmë....

Kakao ul presionin e lartë të gjakut

Kakaoja, si në formën e saj pluhur, ashtu edhe në formën e çokollatës së zezë, mund të jetë në gjendje të ndihmojë në uljen...

Lajmet e Fundit!

Sot është super joshëse, por këngëtares shqiptare i del video që s’do donte ta...

Vetëm pak ditë më parë ajo publikoi këngën më të re “S’ka konkurrenc” në bashkëpunim me Feron. Bëhet fjalë për këngëtaren Rina Balaj e...

Vendvotimi që u prish në Zajaz: 384 vota për Pendarovskin, 5 për Rekën, 5...

Sekretari i përgjithshëm i ASH-së, Arben Taravari ka publikuar të dhëna lidhur me votimet e së dielës në Zajaz, ku sipas tij, ka pasur...

Ju japin energji sa një kafe: Këto janë tetë ushqimet më të mira për...

Zgjimi në mëngjes dhe ndjenja e leximit për të filluar ditën është e vështirë. Zakonisht një filxhan kafe do të të kalojë, por ka...

Adelina e “nxehtë” në foton e fundit: Më mungon vera

Adelina Berisha është emër i komentuar në mediet rozë. Njihet për format bombastike trupore të cilat nuk ngurron t’i ekspozojë vazhdimisht. Së fundi, ajo ka postuar...

Shkatërrohen 3 banda në Itali, edhe shqiptarë mes 35 të arrestuarve

Policia italiane po zhvillon një operacion të madh antidrogë dhe sipas raportimeve paraprake, janë arrestuar 35 persona në Trentino, mes të cilëve edhe shqiptarë. Të...

Më të shikuara!