Sunday, September 22, 2019

BMW X5 2019 do të jetë kështu

BMW X5 është brezi i katërt i një prej SUV-ëve më luksozë të historisë. Modeli i vitit 2019 do të jetë më i madh dhe...

Shkencëtari prodhon veturën me ujë

Alaeddin Qassemi, pretendon se ka bërë një shpikje të re; një veturë që funksion vetëm me ujë. Në një video të publikuar në Youtube, shkencëtari...

Ferrari më i fuqishëm ndonjëherë del në shitje, ky është çmimi

I bërë për nder të shefit të shtëpisë së dizajnit Pininfarina dhe djalit të krijuesit i cili ka vdekur në 2012-ën, Ferrari Sergio është...

ME IOS 11, KURRË MË S’DO TË KENI NEVOJË TË PYESNI MIQTË TUAJ PËR...

Fjalëkalimet e wireless’it zakonisht janë të vështirë për t’u mbajtur mend dhe zakonisht janë të gjatë e kompleks për t’i treguar ndokujt. Apple më në...

Makina sportive e jashtëzakonshme që do të prodhohet vetëm në 5 ekzemplarë

Dizenjuesi i famshëm, i cili ka nxjerrë modele si Ferrari Enzo, pas Kode 57 që zotërohet nga Floyd Mayweather, tashmë do të sjellë Kode...

KosICT: Blockchain – teknologjia për zgjidhjen e problemeve botërore

Njerëzit thonë se Bitcoin dhe monedhat e tjera digjitale janë e ardhmja e parave. Sipas disa të dhënave paratë që përdorim sot shumë shpejtë...

Arrin Volkswagen Polo për 2018, çmim interesant !

  Pa befasi të mëdha kur bëhet fjalë për dukjen e jashtme, Polo i ri ka shënuar ngritje në krahasim me pararendësin e tij, por...

Mercedes ndërton fabrikë në Rusi

Kompania Daimler, në pronësi të të cilës gjendet brendi Mercedes, ka nisur ndërtimin e fabrikës për prodhim në vlerë 250 milionë euro, në të...

Mësohet çmimi i Ford Focus RS 2018

Modeli më i ri Ford Focus RS 2018 do të kushtojë pesë mijë dollarë më shtrenjtë se sa modeli i kaluar, por vetura ia...

Huawei prezanton modelin e ri – Honor 9

Linja e telefonave Huawei Honor e ka zbuluar modelin më të ri të telefonit të saj në Kinë. Honor 9 do të debutojë për shitje...

Lajmet e Fundit!

KRONIKA E ZEZË NË TETOVË DHE GOSTIVAR

Dje rreth orës 12 e 45 minuta në Reçicë të vogël, ka ndodhur aksident trafiku ku janë përfshirë veturat Mercedes me targa të Tetovës...

Eto’o rrëfen historinë e rrallë: I dhashë 4.500 euro një personi në rrugë, kur...

Kamerunasi Samuel Eto’o në një intervistë për mediat ka rrëfyer një histori shumë interesante që është bërë virale në internet. Ish-sulmuesi i Barcelonës, Interit, Chelsea-t...

Si kurrë më parë! ‘Xhesika’ e ‘O sa mirë’ shfaq të pasmet bombastike

Është një nga aktoret më të bukura shqiptare. E se ka linja trupore seksi, Arta Nitaj, e njohur për rolin e ‘Xhesikës’ në serialin...

Sopoti, zhvillohet seanca e parë për dëmshpërblimin ( video )

Mbahet seanca e parë gjyqësore për dëmshpërblimin e ish të dënuarve në rastin Sopoti. Gjykata Civile ka pranuar dëshmitë e palës së dëmtuar. Në...

Zjarr në një banese, humb jeten 85 vjeçari

Zjarr në një banesë në Tiranë i ka marrë jeten një të moshuari në moshen 85 vjeçare. Ai jetonte I vetëm në banesë dhe...

Më të shikuara!