Category: Bota

Pendarovski: Nuk duhet të ketë dëshpërim dhe duhet të vazhdojmë me reforma
Lajme, Rajoni

Pendarovski: Nuk duhet të ketë dëshpërim dhe duhet të vazhdojmë me reforma

October 18, 2019

Kryetari i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski ka reaguar për mosmarrjen e datës për fillimin e bisedimeve me BE-në. “Për fat të keq, qëndrimet e ... Lexo më shumë

Merkel: Më vjen shumë keq, nuk arritëm marrëveshje
Bota, Lajme

Merkel: Më vjen shumë keq, nuk arritëm marrëveshje

October 18, 2019

Kaneclarja gjermane Angela Merkel shprehu keqardhje për vendimin negativ të dalë nga Samiti i krerëve të shteteve të Bashkimit Europian për nisjen e bisedimeve për ... Lexo më shumë

Nuk dorëhiqet kryeministrit Zaev pas dështimit për marrjen e datës
Lajme, Rajoni

Nuk dorëhiqet kryeministrit Zaev pas dështimit për marrjen e datës

October 18, 2019

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut Zoran Zaev nuk ka dhënë dorëheqje pas dështimit për marrjen e datës për hapjen e negociatave me BE-në, pavarësisht lajmeve ... Lexo më shumë

Presidendja e Komisionit Evropian, më vjen keq, s’ka datë!
Lajme, Rajoni

Presidendja e Komisionit Evropian, më vjen keq, s’ka datë!

October 18, 2019

Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von Der Lajen bëri të qartë sot se gjatë Samitit dyditor nuk do të ketë vendim për dhënien e datës ... Lexo më shumë

Britania ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e RMV në NATO
Bota, Lajme

Britania ratifikoi Protokollin për anëtarësimin e RMV në NATO

October 16, 2019

Ministri britanik i Punëve të Jashtme, Dominik Rab e nënshkroi Protokollin për inkuadrim të Maqedonisë së Veriut në NATO, me çka deri më tani 24 ... Lexo më shumë

Franca bllokon zgjerimin e BE-së
Lajme, Rajoni

Franca bllokon zgjerimin e BE-së

October 16, 2019

Franca e ka bllokuar fillimin e bisedimeve inkuadruese me Maqedoninë e Veriut edhe krahas premtimit të dhënë nga ana e BE-së ndaj Shkupit se me ... Lexo më shumë

“Mbi 50 jahte anullojnë vizitën në Sarandë”
Rajoni

“Mbi 50 jahte anullojnë vizitën në Sarandë”

October 16, 2019

Ish kryeministri Sali Berisha ka publikuar mesazhin e qytetarit dixhital, sipas të cilit 50 jahte kanë anulluar vizitën në Sarandë. Qytetari dixhital bën me dije ... Lexo më shumë