Ansambli i Shkodrës ‘rrëmben’ trofeun në Pizren
Kulturë

Ansambli i Shkodrës ‘rrëmben’ trofeun në Pizren

October 22, 2019

“Kënga Qytetare na bashkon në Prizren” është festivali që, për të dytin vit radhazi, mbahet në Prizren. Aktiviteti që u zhvillua në shtëpinë e kulturës ... Lexo më shumë

NËNA JOTE LE TË HAJË VETËM
Religjion

NËNA JOTE LE TË HAJË VETËM

October 22, 2019

Një i ri u martua. Ai e kishte nënën e vjetër. Një ditë, gruaja e tij e la ushqimin dhe shkoi në dhomën e saj. ... Lexo më shumë

Pse burrat shqiptarë e kanë zakon të shkëmbejnë duhan me njëri-tjetrin
Kulturë, Kuriozitete

Pse burrat shqiptarë e kanë zakon të shkëmbejnë duhan me njëri-tjetrin

October 22, 2019

Ndërrimi i duhanit ka qenë gjithmonë një shenjë respekti i ndërsjelltë mes burrave shqiptar. Për burrat, të cilët kryenin detyra shoqërore me rëndësi si: pjesmarrja ... Lexo më shumë

Njihuni me 44-vjeçaren që është shtatzënë me fëmijën e 22-të
Kuriozitete

Njihuni me 44-vjeçaren që është shtatzënë me fëmijën e 22-të

October 22, 2019

E keni menduar ndonjëherë të keni 21 motra dhe vëllezër? Familja nga Britania do të rritet akoma më shumë në numër.Zonja Sue Radford njoftoi pak ... Lexo më shumë

Edhe Shkurte Gashi reklamon trupin e saj
Showbiz

Edhe Shkurte Gashi reklamon trupin e saj

October 22, 2019

Këngëtarja që njihet si “nëna” e muzikës “live” dhe tallava, Shkurte Gashi ka befasuar të gjithë ndjekësit e saj nëpër rrjetet sociale me një paraqitje ... Lexo më shumë

Meda paraqitet me futbollistin më të njohur
Showbiz

Meda paraqitet me futbollistin më të njohur

October 21, 2019

Këngëtari i njohur shqiptar Mehdin Përgjegjaj, i cili njihet me emrin artistik “Meda”, është një nga këngëtarët më të dashur dhe më të kërkuar në ... Lexo më shumë

Emri i vërtetë i Gili-t gjithmonë do të ju befasojë
Showbiz

Emri i vërtetë i Gili-t gjithmonë do të ju befasojë

October 21, 2019

Gili ka mbetur prej vitesh një nga këngëtaret më të dashura për publikun dhe këngët e saj dëgjohen sot e kësaj dite. Gili ishte e ... Lexo më shumë